BIURO PRASOWE

Medisept, 23.04.2020

Medisept głównym dostawcą środków dezynfekcyjnych do 70% szpitali w województwie mazowieckim


Medisept, największy polski producent profesjonalnych środków do dezynfekcji, podpisał kontrakt na dostawy do 64 kluczowych mazowieckich szpitali. Firma zapewni szpitalom medyczne preparaty do odkażania rąk i powierzchni. To jeden z priorytetowych kontraktów producenta – aż 70% placówek w regionie będzie używało dezynfekcji Medisept.


Działająca od 25 lat firma specjalizuje się w produkcji środków do dezynfekcji w standardzie medycznym przeznaczonych na rynek profesjonalny. W ramach zamówień publicznych Medisept dostarcza medyczne preparaty do dezynfekcji rąk oraz środki do dezynfekcji powierzchni do większości szpitali w województwie mazowieckim

Wśród placówek, do których trafią produkty Medisept, są szpitale jednoimienne i zakaźne oraz największe ośrodki opieki medycznej w kraju, między innymi: Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Centrum Zdrowia Dziecka, Instytut Matki i Dziecka, Narodowy Instytut Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Szpital Bielański i Szpital Bródnowski. Łącznie około 70% szpitali w regionie będzie korzystało z produktów dezynfekcyjnych Medisept.

– Biorąc pod uwagę skalę i czas realizacji tego zamówienia było ono dla nas szczególnie ważnym projektem, tym bardziej że naszych odbiorców z rynku szpitalnego traktujemy jako priorytetowych. Jestem bardzo zadowolony, że zamówienia mazowieckich szpitali możemy realizować w sposób płynny, zapewniając im odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Naszymi odbiorcami są zarówno placówki jednoimienne, zakaźne, jak i te, które pomagają innym grupom pacjentów. To zasługa wytężonego wysiłku całego naszego zespołu. Medisept nie zwalnia tempa pracy, mimo że stosuje bardzo rygorystyczne procedury związane z ograniczeniem ryzyka zakażenia – mówi prezes firmy Przemysław Śnieżyński.

Obecnie 93% produkcji Medisept trafia na rynek profesjonalny, głównie do szpitali i innych placówek służby zdrowia. 7% produkcji przeznaczone jest na rynek konsumencki – są to najwyższej jakości preparaty do dezynfekcji dłoni i powierzchni dla gospodarstw domowych.

 

***

Medisept Sp. z o.o. jest w 100% polskim producentem kompleksowych rozwiązań w zakresie higieny i dezynfekcji. Od 25 lat dostarcza produkty dla sektora profesjonalnego: służby zdrowia, przemysłu i firm sprzątających, a od niedawna oferuje produkty dla klienta detalicznego. W 2014 roku uruchomiła najnowocześniejszą w Polsce fabrykę i innowacyjne centrum badawcze w lubelskiej strefie ekonomicznej. Posiada wdrożony System Zarządzania Jakością dla produktów dezynfekcyjnych przeznaczonych do inwazyjnych i nieinwazyjnych wyrobów medycznych. Spółka wytwarza produkty biobójcze do rąk i powierzchni zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji PLWMiPB. W 2019 roku posiadała 10% udziału rynku zaopatrzenia w dezynfekcję. Zarząd firmy stanowią prezes (farmaceuta) Przemysław Śnieżyński oraz wiceprezes (lekarz epidemiolog) Waldemar Ferschke. Więcej informacji na www.medisept.pl

Kontakt dla mediów:
Katarzyna Kisiel, , tel. 22 858 74 58 wew. 39
Paweł Czermak, , tel. 501 359 198