BIURO PRASOWE

Movie Games, 19.07.2019

Lust for Darkness: świetne wyniki sprzedaży na Nintendo Switch!


12 lipca 2019 w sklepie Nintendo e-Shop odbyła się premiera gry Lust for Darkness wydanej w wersji cyfrowej na konsolę nowej generacji Nintendo Switch. W ciągu pierwszych 24 godzin zwróciły się wszystkie koszty portingu i marketingu tego erotyczno-okultystycznego horroru z portfolio Movie Games.– Po pierwszym weekendzie możemy estymować, że potencjał sprzedaży przy aktualnym tempie ma szansę przekroczyć 20.000 sztuk w ciągu pierwszego miesiąca, a w ciągu roku 100.000 egzemplarzy, czym dorównałby sukcesowi Lust for Darkness wydanej na komputery PC ¬– ocenia prezes Movie Games Mateusz Wcześniak.

Lust for Darkness widoczne jest aktualnie na prestiżowych stronach sklepu Nintendo e-Shop, w strefie Great Deals oraz New Releases oraz w rankingach popularności. Po pierwszym weekendzie Lust for Darkness pojawił się w TOP50 najpopularniejszych gier wydanych na Nintendo Switch w kategorii: Puzzle, Adventure oraz RPG.

Świetne wyniki pierwszych dni sprzedaży potwierdzają, że zarówno Lust for Darkness, jak i jego kontynuacja Lust from Beyond, idealnie trafiły w gusta graczy. Dlatego Movie Games S.A. wraz z odpowiedzialnym za porting i wydanie tego tytułu na Nintendo Switch warszawskim studiem SimFabric S.A. uruchomiły proces wydania gry na Nintendo Switch również w wersji pudełkowej.

Mroczny świat Lust for Darkness to angażująca gracza historia, w której wciela się w postać Jonathana Moona, otrzymującego list od zaginionej przed rokiem żony. Kierując się informacjami zawartymi w wiadomości, mężczyzna udaje się do posiadłości na odludziu. W tym samym czasie w budynku dochodzi do przerażającej ceremonii tajemniczego kultu, podczas której otwierają się bramy do innego świata — wynaturzonej, bluźnierczej i pełnej ekstazy krainy Lusst’ghaa. Za pomysł i wykonanie tego kontrowersyjnego horroru od Movie Games odpowiedzialny jest wewnętrzny zespół spółki — Movie Games Lunarium, założony przez Michała Ciastoń.

Lust for Darkness jest obecnie dystrybuowany w Europie i Ameryce Południowej. Gra jest dostępna zarówno w trybie tv, tablet, jak i handheld a jej cena wynosi 12.99 EUR. Finalizowane są także prace nad wersją Lust for Darkness na konsolę PS4 z planowaną datą wydania Q3 2019.

Trailer produkcji: https://www.youtube.com/watch?v=hkh_9n3Tt-Y

***

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od ćwierćwiecza związanego z gamingiem i mediami, oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego rynku gier komputerowych, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia ponad sto osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku. Główna siedziba firmy znajduje się w Warszawie.

Biuro Prasowe Movie Games:
Dominika Szot
tel. (+48) 534 206 319
e-mail: