BIURO PRASOWE

Ghelamco, 04.06.2019

Wielkie święto buli na placu Europejskim już 8 czerwca!


Ghelamco Poland zaprasza 8 czerwca na plac Europejski osoby spragnione sportowych emocji, a jednocześnie poszukujące pomysłu na aktywne spędzenie wolnego czasu z najbliższymi. Tego dnia wszyscy, nawet nie mając wcześniejszych doświadczeń z grą w bule, będą mogli poznać jej zasady oraz spróbować swoich sił w konkursach Ale Bule! Jednocześnie rozegrają się profesjonalne rozgrywki dla licencjonowanych graczy – III Turniej Ghelamco Boules Coup 2019. Warto więc przyjść, aby samemu wziąć udział w sportowej zabawie i pokibicować najlepszym zawodnikom w Polsce.


Gra w bule, zwana też petanque lub petanką, wywodzi się z Francji i z roku na rok cieszy się u nas coraz większą popularnością. Nic dziwnego: ten rodzinny sport o bardzo prostych zasadach nie wymaga długotrwałego przygotowania, drogiego sprzętu ani wyspecjalizowanej infrastruktury. Wystarczy niewybetonowany skwer i oczywiście metalowe kule zwane bulami. W bule można grać na własnym podwórku albo na plaży, a 8 czerwca będzie to możliwe w samym sercu Warszawy – na placu Europejskim, którego powierzchnia zostanie na tę okoliczność specjalnie przygotowana.  

Ale Bule!

8 czerwca około godziny 16 na placu Europejskim zaczną się atrakcje dla amatorów w ramach Ale Bule! W programie m.in. prowadzona przez członków Warszawskiego Klubu Petanque Ule-Boules nauka gry w bule dla dzieci i dorosłych, konkurs rzutu precyzyjnego i rzutu do celu dla dzieci oraz rozgrywki rodzinne. W zawodach warto brać udział, na zwycięzców czekają nagrody. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej sportowej zabawy.

III Turniej Ghelamco Boules Cup 2019

Jednak wielkie święto buli zacznie się na placu Europejskim już w godzinach porannych. O godz. 9.00 startują zawody dla profesjonalistów – III Turniej Ghelamco Boules Cup 2019 organizowany we współpracy z Warszawskim Klubem Petanque Ule-Boules. 32 trzyosobowe drużyny zmierzą się ze sobą na 16 boiskach zwanych bulodromami. Tegoroczna edycja tych zawodów będzie miała wyjątkową rangę, ponieważ trwają starania o to, aby Polska Federacja Petanque podniosła status turnieju do poziomu Masters. Tym samym rozgrywki profesjonalistów na placu Europejskim znajdą się wśród najważniejszych turniejów gry w bule w Polsce.

W III Turnieju Ghelamco Boules Cup 2019 zapowiedziało swój udział kilkunastu najlepszych zawodników z całego kraju, między innymi Tomasz Lipczyński i Marcin Rutkowski – tegoroczni mistrzowie Polski dubletów – oraz Tomasz Grzelak, indywidualny mistrz kraju z 2018 roku. Udział utytułowanych zawodników z pewnością podwyższy poziom rozgrywek i podgrzeje atmosferę spotkania, warto więc przyjść i kibicować mistrzom.

Ghelamco Boules Cup i Ale Bule! to wydarzania, które mają zachęcić warszawiaków
do zainteresowania się petanque. To sport, który mogą uprawiać rekreacyjnie całe rodziny.
Z drugiej strony, na poziomie mistrzowskim jest on również bardzo widowiskowy. 8 czerwca będzie można zarówno zobaczyć, jak grają najlepsi, jak i spróbować własnych sił pod okiem zawodników naszego klubu. A wszystko to w centrum Warszawy – na placu Europejskim, jedynym miejscu w stolicy tak perfekcyjnie łączącym różne funkcje i tak przyjaznym mieszkańcom
– mówi Grzegorz Dróżdż, prezes Warszawskiego Klubu Petanque Ule-Boules.

Uhonorowanie zwycięzców i zakończenie zawodów jest przewidziane na godzinę 21. III Turniej Ghelamco Boules Cup 2019 to wydarzenie licencjonowane przez Polską Federację Petanque, która zaprasza wszystkich chętnych do kibicowania graczom. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Kolor.

Gra dla każdego

Pétanque to jedna z najpopularniejszych dyscyplin na świecie – biorąc pod uwagę liczbę graczy ustępuje tylko piłce nożnej! W ponad 70 krajach należących do Światowej Federacji Petanque kulami miota już ponad 600 000 licencjonowanych zawodników. Popularność zdobyła przede wszystkim dzięki swojej dostępności, rodzinnemu charakterowi i prostym zasadom gry. To sport, który nie wymaga od zawodników dobrej kondycji fizycznej, a uprawiać go może każdy, bez względu na wiek – zaczynając od dzieci, a na seniorach kończąc. Zawodnicy mogą grać w pojedynkę lub łączyć się w dwu- lub trzyosobowe zespoły. Do gry używają metalowych kul, którymi rzucają w kierunku drewnianej kulki zwanej świnką. Rundę wygrywa ta drużyna, która zgromadzi wokół świnki – w bliższej odległości niż przeciwnik – więcej swoich kul. W Polsce gra w bule w ostatnich latach zyskuje na popularności, a o profesjonalizm i wysokie standardy dbają Polska Federacja Pétanque oraz lokalne kluby. Teraz, aby przekonać się, jak wspaniała jest to zabawa, wystarczy przyjść na plac Europejski!

III Turniej Ghelamco Boules Cup 2019

8 czerwca, godz. 9.00 – 21.00

Wstęp wolny

Ale Bule!

8 czerwca, godz. 16.00 – 21.00

Wstęp wolny

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982