BIURO PRASOWE

Ghelamco, 11.03.2019

Ghelamco Poland zaprezentuje podczas MIPIM 2019 swoje sztandarowe inwestycje


Już jutro zaczyna się najbardziej prestiżowe wydarzenie branży nieruchomości na świecie – targi MIPIM 2019 w Cannes. W ich trakcie Ghelamco Poland zaprezentuje przed międzynarodową publicznością swoje sztandarowe projekty w nowym centrum biznesowym Warszawy: The Warsaw HUB, Warsaw Unit i legendarny Warsaw Spire, a także planowaną inwestycję w Nowym Centrum Łodzi.


Targi MIPIM to najważniejsze wydarzenie na rynku nieruchomości. Od 30 lat każdego roku w połowie marca we francuskim Cannes spotykają się najbardziej wpływowi gracze międzynarodowej branży nieruchomości ze wszystkich sektorów: biurowego, mieszkaniowego, handlowego i magazynowego. Podczas tegorocznej edycji, która odbywa się w dniach 12-15 marca, Ghelamco zaprezentuje się na swoim własnym stanowisku P-1.G50 oraz na stoiskach Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy i Miasta Łodzi.

Ghelamco na targach przedstawi swoje najważniejsze inwestycje. W samej Warszawie w budowie mamy obecnie 4 wysokościowce o łącznej powierzchni najmu 170 000 m kw. W rejonie ronda Daszyńskiego kreujemy nowe centrum biznesowe Warszawy na niespotykaną dotąd w stolicy skalę, natomiast w sercu Łodzi zrealizujemy jej nowe centrum – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Goście z całego świata będą mogli zapoznać się m.in. z projektem The Warsaw HUB – największą i najbardziej innowacyjną inwestycją Ghelamco. Wielofunkcyjny kompleks trzech wysokościowców powstający na warszawskiej Woli będzie miejscem łączącym świat nowoczesnych technologii i biznesu. Zapewni on najemcom 113 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni, na której znajdą się m.in. najwyższej klasy przestrzenie biurowe i coworkingowe, dwa hotele, centrum współpracy korporacji i startupów, sale konferencyjne, centrum fitness, a także bogata oferta handlowo-usługowa w podziemnym pasażu. Budynek będzie mieć bezpośrednie połączenie ze stacją metra rondo Daszyńskiego, a także osobny dedykowany rowerzystom parking z szatniami i natryskami.

Naprzeciwko The Warsaw HUB powstaje kolejny wieżowiec Ghelamco, Warsaw UNIT. Ponad 200-metrowy budynek zapewni najemcom około 57 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na 45 piętrach. O wyjątkowości projektu stanowić będzie jego architektura, odwołująca się do modernistycznego dziedzictwa wzbogaconego nowatorskimi rozwiązaniami, takimi jak kinetyczna fasada zwana "smoczą skórą". Będzie ona reagować w widoczny sposób na każdy, nawet najdelikatniejszy powiew wiatru, tworząc na swojej powierzchni niepowtarzalne obrazy modelowane siłami natury. To rozwiązanie zostanie zastosowane w Polsce po raz pierwszy. W parterze wieżowca przewidziano miejsce na lokale usługowe i gastronomiczne, dostępne dla wszystkich z poziomu ulicy. Jak wszystkie inwestycje Ghelamco obiekt będzie wyposażony w parking samochodowy i rowerowy.

Deweloper przypomni również swój flagowy projekt Warsaw Spire, który w 2017 roku jako pierwszy budynek z Polski otrzymał „nieruchomościowego Oscara” MIPIM Awards. Niezmiennie najwyższy biurowiec w Polsce jest dziś ikoną dynamicznie rozwijającej się Warszawy i siedzibą wielu międzynarodowych firm i instytucji. Wieżowiec Ghelamco zapoczątkował również dynamiczną przemianę postindustrialnego rejonu warszawskiej Woli w tętniące życiem biznesowe city. W 2017 i 2018 roku dwa niższe budynki kompleksu Warsaw Spire oraz połowa udziałów w wieży zostały sprzedane za łączną kwotę 435 mln euro.

Spośród inwestycji regionalnych Ghelamco zaprezentuje Nowe Soho, projekt w ramach Nowego Centrum Łodzi, który swoją premierę miał podczas zeszłorocznych targów MIPIM. Inwestycja zrealizowana zostanie w trzech etapach. Nieodłącznym elementem projektu będą starannie urządzone piesze pasaże, wzdłuż których powstaną kafejki, winiarnie i restauracje. Zamknięte dla ruchu samochodowego uliczki z lokalami usługowymi będą powstawać także w kolejnych etapach inwestycji.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982