BIURO PRASOWE

Volkswagen, 12.02.2019

Bartłomiej Wawak drugi w klasyfikacji generalnej na Salamina Epic #1 By Alter Bike Tours


Zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team w minioną niedzielę zakończył 4-dniową etapówkę w Grecji - Salamina Epic #1 By Alter Bike Tours. W generalnej klasyfikacji zajął 2 pozycję.


Bartłomiej Wawak zdobywa kolejne punkty do rankingu olimpijskiego. Etapówka w Grecji, która odbywała się 7-10.02 to wyścig składający się z czasówki, wyścigu point to point, cross-country i maratonu na trasie pełnej technicznych elementów.

Komentarze zawodnika:

Bartłomiej Wawak – 2. miejsce w Salamina Epic #1 By Alter Bike Tours

Pierwsza etapówka w Grecji za nami! Ostatni etap kończę na 2 miejscu – przegrałem finish przez wypięcie się buta. W klasyfikacji generalnej kończę więc na 2 miejscu. Zawody składały się z 4 etapów: czasówki, wyścigu point to point, cross-country oraz maratonu. Cały wyścig rozgrywał się praktycznie na tych samych trasach przez 4 dni, z mnóstwem technicznych podjazdów i singletracków, więc nie było chwili na nudę. Jestem zadowolony z osiągniętego rezultatu, ponieważ kolejne punkty wpadły do rankingu olimpijskiego. Teraz dzień przerwy. Od wtorku startujemy z kolejną czterodniową etapówką. 

***

O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka dostarczająca na rynek lekkie samochody dostawcze. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada cztery modele: Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2013 r. jest sponsorem reprezentantki Polski w windsurfingu, Zofii Klepackiej, a od roku 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w której skład wchodzą m.in.: Bogdan Czarnota, Michalina Ziółkowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Michał Ficek.