BIURO PRASOWE

Volkswagen, 31.01.2019

Anna Urban w pierwszym wyścigu tego roku


Zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wzięła udział w wyścigu UCI kategorii S1 na wyspie Lanzarote w Hiszpanii. Po okresie roztrenowania udało się zająć 11. miejsce.


4 Stage MTB Race Lanzarote to wysokiej rangi wyścig, w którym biorą udział zawodnicy startujący w Pucharach Świata i maratonach UCI. 11 pozycja w klasyfikacji generalnej Anny Urban to dobry wynik.

Komentarze zawodnika:

 

Anna Urban – 11. miejsce w 4 Stage MTB Race Lanzarote

Decyzja o starcie na Lanzarote zapadła dość spontanicznie, a co za tym idzie na krótko przed terminem wyścigu. Od początku roku raczej mało trenowałam na rowerze zamieniając go na narty ski turowe. Obawiałam się więc jak zareaguje mój organizm na rytm wyścigowy nadany z „marszu”. Uznaliśmy jednak z trenerem, że będzie to dobry bodziec treningowy i punkt wyjścia do dalszych przygotowań. Jeżeli chodzi o sam wyścig to wiedziałam, czego się spodziewać, gdyż startowałam już w tej etapówce dwa lata temu: pierwsze dwa krótsze maratony, czasówka i na deser maraton 84 km. Wyścig ma rangę UCI S1, wiec na starcie pojawiła się mocna obsada, dziewczyny znane z pucharów świata i z maratonów UCI. Od pierwszego dnia tempo było zabójcze – typowo interwałowe trasy z wieloma podjazdami, usłanymi bardzo ostrymi, powulkanicznymi kamieniami, przez które łatwo o rozcięcie opony. Tym razem udało mi się ukończyć cały wyścig bez większych defektów. Najcięższy był chyba 3 etap, czyli 21 kilometrów jazdy na czas. Zawodnicy wystartowali z platformy w odstępach 30 sekund. Trasa prowadziła pod górę z kilkoma stromymi zjazdami w środku. Trudności dodawał bardzo silny wiatr, który podczas zjazdów dosłownie wyrywał rower. Rywalizacje ukończyłam na 11. miejscu w generalce, co biorąc pod uwagę obsadę w elicie, uważam za całkiem przyzwoity wynik. Teraz chwila oddechu i bierzemy się za dalszy etap przygotowań do nadchodzącego sezonu.

***

O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka dostarczająca na rynek lekkie samochody dostawcze. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada cztery modele: Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2013 r. jest sponsorem reprezentantki Polski w windsurfingu, Zofii Klepackiej, a od roku 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w której skład wchodzą m.in.: Bogdan Czarnota, Michalina Ziółkowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Michał Ficek.