BIURO PRASOWE

Volkswagen, 05.11.2018

Marek Konwa na Mistrzostwach Europy w kolarstwie przełajowym


Marek Konwa wziął udział w jednej z ważniejszych imprez sezonu kolarstwa przełajowego - Mistrzostwach Europy w kolarstwie przełajowym w Rosmalen (Holandia), zajmując 25. pozycję.


Zawodnik startując z czwartego rzędu przebił się do pierwszej 20. Niestety defekt zmusił go do zmiany roweru i nadrobienia straty. Markowi udało się dużo nadrobić i ostatecznie zajął 25. miejsce. Za tydzień kolejne zawody, na których Marek będzie walczył o jak najlepszy wynik.

Komentarze zawodników:

Marek Konwa – 25. miejsce w Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym w Rosmalen w Holandii

Jedna z ważniejszych imprez w tym sezonie za mną, przełajowe Mistrzostwa Europy w Rosmalen w Holandii. Widowiskowa trasa dla kibiców oraz wiele ciekawych elementów technicznych – z tym przyszło mi się zmierzyć. Tym razem dobry start z 4. rzędu dosyć mocno ułatwił mi przebicie się do przodu, po pierwszej rundzie jechałem już w granicach 26. pozycji. Na technicznych elementach zyskiwałem kolejne sekundy i doganiałem kolejnych zawodników. W drugiej połowie wyścigu awansowałem już do czołowej 20, niestety po defekcie roweru i wymianie w boxie spadłem znowu na 29. miejsce. Czułem się dobrze i udało mi się odrobić kilka pozycji, aby trafić ostatecznie na 25. Miejsce. Na tak szybkiej trasie bardzo trudno jest wyprzedzać zawodników. Za tydzień kolejne wyścigi, więc walczymy dalej.

***

O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka dostarczająca na rynek lekkie samochody dostawcze. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada cztery modele: Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2013 r. jest sponsorem reprezentantki Polski w windsurfingu, Zofii Klepackiej, a od roku 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w której skład wchodzą m.in.: Bogdan Czarnota, Michalina Ziółkowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Michał Ficek.