BIURO PRASOWE

Volkswagen, 16.10.2018

Sezon przełajowy otwarty – jakie plany ma Marek Konwa z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team


Marek Konwa z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team ma już na koncie w trakcie tegorocznego sezonu kilka startów i sukcesów w zawodach przełajowych. Jednak nie zamierza na tym poprzestać i ma apetyt na więcej.


Sezon MTB dobiegł końca i coraz więcej zawodników przesiada się na przełaje. Marek Konwa pomimo licznych sukcesów w MTB w tym roku, takich jak tytuł V-ce Mistrza Polski XC, nie spoczywa na laurach i rozpoczął już sezon przełajowy.

Marek Konwa planuje w tym roku wystąpić w większej ilości mocno obsadzonych zawodów zagranicznych niż to miało miejsce w ubiegłych latach. Plany Marka motywują go do dalszych treningów. Ma jasno wytyczone cele „Celem jest awans w rankingu UCI oraz start na Mistrzostwach Świata CX w Danii”, wspomina Marek. W tym roku wziął już udział w kilku zawodach CX między innymi w Szwajcarii, Czechach i na Słowacji. „Mogę śmiało powiedzieć, że jestem zadowolony ze swojej dyspozycji na początku sezonu CX, którą uzyskałem dzięki wprowadzeniu nowych treningów specjalnie pod przełaje”, podsumowuje Marek.

Marek wprowadził pewne modyfikacje w swoich przygotowaniach do sezonu przełajowego: „Treningi są urozmaicone różnymi przeszkodami, których w przełajach nie brakuje. Podbiegi po schodach, trawersach, a do tego sztuczne przeszkody, jak powalone konary drzew. Te ostatnie najlepiej pokonać skacząc na rowerze, wtedy zyskujemy cenny sekundy. Reszta to już moja tajemnica, ale na pewno jednym z ważniejszych elementów jest trening powtórzeniowy na krótkich podjazdach z dużym obciążeniem”, wyznaje Marek.

W tym roku zawodnik planuje wziąć udział w całym cyklu Toi Toi Cup w Czechach oraz w szwajcarskim EKZ Cross Tour. Do tego pojedzie w kilku Pucharach Świata i mniejszych wyścigach. Głównym celem są Mistrzostwa Świata w Danii.

***

O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka dostarczająca na rynek lekkie samochody dostawcze. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada cztery modele: Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2013 r. jest sponsorem reprezentantki Polski w windsurfingu, Zofii Klepackiej, a od roku 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w której skład wchodzą m.in.: Bogdan Czarnota, Michalina Ziółkowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Michał Ficek.