BIURO PRASOWE

Fundacja Mam Marzenie, 13.06.2017

14 lat i setki spełnionych marzeń. Fundacja Mam Marzenie obchodzi urodziny!


7 140 – tyle marzeń, dzięki dobrej woli darczyńców i zaangażowaniu wolontariuszy, udało się spełnić w ciągu 14 lat istnienia Fundacji Mam Marzenie. 7 140 to też liczba dzieci, podopiecznych Fundacji, w których życie, spełnione marzenia wniosły wiele radości i nadziei. Już jutro, 14 czerwca br., Fundacja Mam Marzenie obchodzi swoje czternaste urodziny!


Czternaście lat temu, 14 czerwca 2003 roku, w Krakowie powstała Fundacja Mam Marzenie, której celem jest spełnianie pragnień dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu, by choć na chwilę mogły zapomnieć o cierpieniu. Działalność Fundacji Mam Marzenie w całości opiera się na zasadach wolontariatu.

Pierwszą podopieczną Fundacji, której pragnienie się ziściło jest Bogusia. Dziewczynka chora na łamliwość kości marzyła o wyjeździe do Disneylandu. Jej marzenie spełniło się w Orlando na Florydzie, gdzie wraz z rodziną weszła do świata Walta Disneya.

W czerwcu Fundacja Mam Marzenie spełniła pragnienia 17 dzieci, które chciały spotkać się z Robertem Lewandowskim. Dzień przed meczem Polska – Rumunia, 9 czerwca, na Stadionie PGE Narodowym podopieczni Fundacji Mam Marzenie z całej Polski, spotkali się z reprezentacją Polski w piłce nożnej.

Różnorodność marzeń jest ogromna. Marzyciele proszą o podróże, spotkania ze swoimi idolami, ale także o rzeczy materialne, które umilą im pobyt w szpitalu i pozwolą na utrzymywanie kontaktów z rodziną i przyjaciółmi – mówi Sebastian Uzar, Fundacja Mam Marzenie.

Obecnie Fundacja Mam Marzenie w całej Polsce poszukuje nowych wolontariuszy, którzy pomogą realizować kolejne życzenia dzieci. Osoby zainteresowane wolontariatem oraz wsparciem działań fundacji, proszone są o kontakt z koordynatorami lokalnych oddziałów: www.mammarzenie.org/wolontariat

***

O Fundacji Mam Marzenie

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 7 000 marzeń chorych dzieci.

Kontakt dla mediów:

Daria Grzesiek
Biuro prasowe Fundacji Mam Marzenie
Partner of Promotion Sp. z o.o.
ul. Belgradzka 8 lok. 01
02-793 Warszawa
phone: 22 858 74 58 wew. 30
fax: 22 858 74 58 wew. 35
e-mail: