BIURO PRASOWE

Ghelamco, 31.03.2017

Paul Gheysens uhonorowany nagrodą Wektora


Prezes Ghelamco Group, Paul Gheysens, został uhonorowany statuetką Wektora – prestiżową nagrodą przyznawaną przez organizację Pracodawców RP osobistościom oraz instytucjom, które w minionym roku osiągnęły wyjątkowy sukces lub miały istotny wpływ na rozwój polskiej gospodarki i przedsiębiorczości.


Paul Gheysens, prezes Ghelamco Group, odebrał w czwartek statuetkę Wektora 2016. Prestiżową nagrodę osobiście wręczył podczas uroczystości w Brukseli prezydent organizacji Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Malinowski. Wyróżnienie dla Prezesa Ghelamco zostało przyznane za jego szczególny wkład w zdobycie przez firmę pozycji lidera polskiego rynku nieruchomości komercyjnych, a także za wyjątkową architekturę projektów Ghelamco, które wzbogaciły polskie miasta.

Jestem zaszczycony, mogąc odebrać tę nagrodę. W tym wypadku nie jest ona wyróżnieniem dla konkretnej inwestycji, ale podsumowaniem całokształtu naszej dotychczasowej pracy i ogromnego wkładu w rozwój polskiej gospodarki, a zwłaszcza rynku nieruchomości – mówi Paul Gheysens, prezes Ghelamco Group. – Nasze flagowe inwestycje, takie jak Warsaw Spire czy powstający właśnie The Warsaw Hub, to nowatorskie projekty, które stworzyły tysiące nowych miejsc pracy i realnie przyczyniają się do polepszenia standardów pracy na stołecznym rynku biurowym.

Statuetki Wektora przyznawane są każdego roku od 15 lat przez organizację Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej. Nagrody dedykowane są wybitnym osobom ze świata biznesu, polityki, kultury i mediów, które dzięki swojej codziennej pracy oraz prowadzonej działalności wyznaczają trendy i są autorami innowacyjnych rozwiązań – istotnych zarówno z punktu widzenia polskiej gospodarki, życia społecznego, jak i rozwoju przedsiębiorczości.

Firma Ghelamco Poland obecna jest w Polsce już od 26 lat. Jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, belgijska firma osiągnęła pozycję lidera na polskim rynku nieruchomości komercyjnych, realizując szereg spektakularnych
inwestycji, m.in. wielokrotnie nagradzany kompleks biurowy Warsaw Spire, który w konkursie MIPIM Awards 2017 otrzymał tytuł najlepszego biurowca na świecie. Ghelamco od samego początku obecności w Polsce z sukcesem realizuje swoje projekty, wnosi nową jakość w przestrzeń polskich miast i wyznacza kierunki dla całego sektora nieruchomości biurowych w kraju.

Ghelamco ma w swoim portfolio projekty obejmujące ponad 1 100 000 mkw. powierzchni, a w realizacji są kolejne, spektakularne inwestycje, takie jak kompleks wieżowców The Warsaw Hub na warszawskiej Woli. Belgijska spółka już niejednokrotnie udowodniła, że jest wizjonerem w branży nieruchomości, a swoimi działaniami wykracza poza tradycyjne ramy działalności deweloperskiej. Potwierdzeniem tego są miastotwórcze projekty takie jak Warsaw Spire z placem Europejskim, który jest przykładem nowatorskiego podejścia i zaangażowania dewelopera w tworzenie wartościowych przestrzeni publicznych. To również belgijska firma odkryła biurowy potencjał Woli i Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982