BIURO PRASOWE

Ghelamco, 11.05.2016

„KOCHAM WARSZAWĘ” powraca na plac Europejski!


Pamiętacie wielki neon KOCHAM WARSZAWĘ, który w zeszłym roku rozświetlał budowę Warsaw Spire z zawrotnej wysokości 140 metrów nad ziemią? Świetlny napis zaskarbił sobie ogromną sympatię warszawiaków i na dobre wpisał się w miejski krajobraz. Wraz z pojawieniem się elewacji na budynku wieżowym musiał zostać czasowo zdemontowany, ale tak jak obiecała firma Ghelamco – deweloper inwestycji – KOCHAM WARSZAWĘ powraca, tylko w nowej odsłonie i zostanie na placu Europejskim na stałe. Otwarcie placu Europejskiego już sobotę, 14 maja.

Sylwetka Warsaw Spire całkowicie odmieniła panoramę miasta już w trakcie budowy. W ubiegłym roku budynek ściągał spojrzenia mieszkańców miasta oraz przyjezdnych również dzięki temu, że co wieczór rozświetlał go tętniący kolorami, wysoki na 10 i długi na 25 metrów napis „KOCHAM WARSZAWĘ". Neon zamontowany na 35. piętrze konstrukcji budynku rozbłysnął na stołecznym niebie w grudniu 2014 roku z inicjatywy fundacji Ghelamco Sztuka w Mieście. W lipcu 2015 roku, by umożliwić montaż elewacji na budynku wieżowym, zajmujący aż 3 kondygnacje napis został czasowo zdemontowany.

Iluminacja powstała po to, by ożywić przestrzeń kolorem i światłem, została bardzo ciepło przyjęta i zyskała tysiące fanów. Hasło „KOCHAM WARSZAWĘ" doskonale wpisało się w pejzaż stolicy, dlatego zgodnie z obietnicą przywracamy je w nowej odsłonie na plac Europejski – mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco CEE.

Napis będzie teraz wyświetlany na ogromnych rozmiarów ekranie LED! Będzie przebiegał wokół elewacji budynku wieżowego na wysokości 160 metrów i zajmie aż 11 kondygnacji. Ogromny ekran o wymiarach 39 m długości i 71 m szerokości będzie stanowił jeden z największych i najnowocześniejszych ekranów w kraju. Składa się z 70 000 energooszczędnych diod.

Obecnie trwają generalne próby nowego ekranu, szykujemy też coś specjalnego na otwarcie Warsaw Spire oraz na Noc Muzeów kiedy to oficjalnie otworzymy plac Europejski. Wszystkich serdecznie zapraszamy na plac Europejski już od 14 maja od godz. 21.00 – dodaje Jeroen van der Toolen.

https://www.facebook.com/events/1707310372819981/

O Fundacji Sztuka w Mieście:

Fundacja „Sztuka w Mieście" została założona w październiku 2014 roku przez firmę Ghelamco – jednego z wiodących deweloperów i generalnych wykonawców działających na polskim rynku nieruchomości komercyjnych oraz lidera zrównoważonego budownictwa w Polsce. Działania fundacji koncentrować się będą na podnoszeniu jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez promowanie, wspieranie oraz upowszechnianie rozgrywających się w niej inicjatyw artystycznych, organizację wydarzeń́ kulturalnych, a także imprez rozrywkowych oraz sportowych przeznaczonych dla lokalnych społeczności.

Działalność fundacji wpisuje się w strategię Ghelamco zakładającą kształtowanie tkanki miejskiej, przyjaznej mieszkańcom i odpowiadającej na ich potrzeby. Działalność fundacji zainaugurował koncert Michała Urbaniaka z zespołem w Parku Sowińskiego w ramach Urbanator Days 2014.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982