BIURO PRASOWE

Spartanie Dzieciom, 05.05.2016

35 drużyn przebiegnie Ekiden dla podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom


W najbliższy majowy weekend, 7-8 maja, w Parku Szczęśliwickim na warszawskiej Ochocie odbędzie się XII Ekiden – Maraton Sztafet. 35 drużyn wybrało charytatywną ścieżkę rejestracji w ramach akcji #BiegamDobrze i zbierało pieniądze na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych dzieci, którymi opiekuje się Fundacja Spartanie Dzieciom. Udało im się zgromadzić 21 tys. zł. Pieniądze te trafią do Antka, Gabrysi, Hani i Oli.

Na czym polega Ekiden?
W tym roku odbędzie się dwunasta edycja biegu. Zasady pozostają te same. Zawodnicy każdej sztafety będą mieli do pokonania łącznie dystans równy długości maratonu. Pierwszy zawodnik przebiegnie odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. Razem – 42,195 km. Nowością tegorocznego Ekidenu była możliwość wybrania przez drużynę charytatywnej ścieżki rejestracji w ramach akcji #BiegamDobrze. Aby wystartować w biegu należało zdecydować się na jedną z 3 fundacji i uzbierać na koncie teamu minimum 1000 zł.

Team Sparta!
Aż 35 drużyn wybrało Fundację Spartanie Dzieciom i zbiórkę na leczenie, rehabilitację, terapię i edukację 4 dzieci – Antka, Gabrysi, Hani i Oli. Niektórym teamom udało się zebrać zdecydowanie więcej niż 1000 zł. – Drużyny Rundom Runners, I LOVE GABI i Metallchemie Polska przekroczyły na swoich kontach aż 2000 zł! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania i pomysłowości. Dziękujemy biegaczom i darczyńcom, którzy zasilili konta zespołów – mówi Michał Leśniewski, szef Fundacji Spartanie Dzieciom.

Wśród uczestników Ekidenu nie mogło zabraknąć Spartan. 2 teamy – żeński i męski – staną na starcie w sobotę 7 maja. Silne składy przygotowały także rodziny dzieci, dla których prowadzona była zbiórka. – Zapowiada się wspaniały, rodzinny bieg. Zachęcamy mieszkańców Warszawy do odwiedzenia w najbliższy majowy weekend Parku Szczęśliwickiego w celu kibicowania wszystkim uczestnikom biegu. Na naszym stoisku będzie można kupić opaski z logo akcji #BiegamDobrze. Dochód z ich sprzedaży zasili dodatkowo konto naszej Fundacji – zachęca Leśniewski.

Więcej informacji o Fundacji Spartanie Dzieciom na stronie: www.spartaniedzieciom.org oraz na Facebooku: www.facebook.com/SpartanieDzieciom.

***

FUNDACJA SPARTANIE DZIECIOM została powołana do życia w 2014 roku. Jej misją jest pomoc w leczeniu, rehabilitacji, terapii oraz edukacji niepełnosprawnych dzieci. Głównym narzędziem do realizacji celów jest udział charytatywnej grupy biegowej Spartanie Dzieciom, która istnieje już od 2011 roku, w biegach długodystansowych i przeprowadzanie zbiórek pieniędzy. Znakiem rozpoznawczym grupy jest charakterystyczne przebranie. Zawodnicy biegają w strojach starożytnych Spartan, w pełnym rynsztunku bojowym, z włócznią i tarczą w ręku oraz hełmem na głowie. A wszystko po to, aby zwrócić uwagę na charytatywny cel, który wybierają każdorazowo, przy okazji swoich biegów. Spartanie Dzieciom wsparli już kilkanaście celów. W 2014 r. Fundacja Spartanie Dzieciom zorganizowała swoją pierwszą imprezę biegową – Bieg Serca. W jeden dzień uzbierano aż 72 tys. złotych na leczenie i rehabilitację dzieci. Obecnie grupa biegowa liczy ok. 150 członków i ciągle się powiększa. W 2013 r. za akcję „Biegniemy dla Stasia" Spartanie zdobyli największe nagrody PR w Polsce i na świecie: Złoty Spinacz, tytuł Kampanii Społecznej Roku, Srebrny Magellan, Stevie Awards i IPRA. Więcej informacji na stronie: www.spartaniedzieciom.org.

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Anna Cieśluk
e-mail:
tel.: 22 858 74 58 wew. 49
tel.: 795 700 786