BIURO PRASOWE

OKI, 08.02.2016

Zdaniem analityków IDC procesy związane z obiegiem dokumentów przyczyniają się do 20% spadku wydajności pracowników


Warszawa, 08 lutego 2015 r. – z biuletynu firmy IDC, przygotowanego dla Oki Europe, wynika, że obecnie zadania związane z obsługą dokumentów w firmie są bardzo czasochłonne i przyczyniają się przez to do 20% spadku wydajności pracowników – to ponad dwa miesiące robocze. Fakt ten wiąże się bezpośrednio z rosnącym wykładniczo zapotrzebowaniem na dostęp do informacji, które zdaniem analityków IDC jest jednym z trzech głównych trendów zachęcających do inicjatyw związanych z doskonaleniem procesów biznesowych.

Biuletyn IDC zatytułowany „Czy wykorzystywane przez Ciebie procesy biznesowe ograniczają Twoje możliwości rynkowe? Wydajne drukowanie oraz zarządzanie dokumentami za pomocą inteligentnych urządzeń wielofunkcyjnych" przygotowała Jacqui Hendriks, IDC's Head of European Managed Print Services and Document Solutions.

Autorka przedstawia w nim charakterystykę głównych trendów dominujących we wciąż ewoluujących środowiskach pracy. Z raportu IDC wynika, że w ostatnich latach nastąpił gwałtowny rozwój zarówno możliwości dostępu do informacji, jak i sposobów ich dostarczania. Wrosła też ilość przesyłanych informacji. Zdaniem analityków IDC w ciągu ostatnich pięciu lat (aż do roku 2015), ilość danych otrzymywanych przez firmy wzrosła sześciokrotnie i wciąż będzie rosnąć w zbliżonym tempie. W tym kontekście wyzwaniem jest nie tylko korzystanie z udostępnionych informacji, ale także dostarczanie ich w sposób ekonomiczny i szybki.

– W erze chmur obliczeniowych zaawansowane funkcje oferowanie przez inteligentne urządzenia wielofunkcyjne (Smart MFP) nowej generacji mogą w sposób znaczący pomóc firmom stawić czoła zmieniającym się wymaganiom ewoluującego środowiska pracy – przyznaje Terry Kawashima, dyrektor zarządzający w firmie OKI Europe Ltd.

Poszukiwanie równowagi między dążeniem do redukcji kosztów operacyjnych przy jednoczesnym wzroście wydajności jest kolejnym czynnikiem zachęcającym do inicjatyw w środowisku roboczym. Firmy coraz częściej zwracają uwagę na koszty operacyjne związane z drukiem, szukając sposobów na uproszczenie działań z nim związanych.

Trzecim ważnym trendem, wymienionym w biuletynie IDC, mającym wpływ na procesy biznesowe jest rosnąca liczba pracowników mobilnych. Analitycy IDC szacują, że do 2018 r. 75% pracowników będzie pracować przy użyciu urządzeń mobilnych z domu, w siedzibie firmy, w placówce klienta lub będąc podróży. Rosnąca liczba pracowników mobilnych stworzyła potrzebę bezpiecznego dostępu do dokładnych informacji niezależnie od czasu i miejsca.

Zdaniem IDC, aby sprostać tym wymaganiom Smart MFP powinny obsługiwać druk z urządzeń mobilnych różnego typu. Inteligentne urządzenia wielofunkcyjne muszą ponadto być zabezpieczone pod kątem zagrożeń sieciowych i wirusów, podlegać kontroli dostępu i chronić własność intelektualną firmy.

Rozwiązania spełniające te i inne wymagania mogą zautomatyzować obsługę różnych procesów i zapewnić firmie wzrost wydajności. Inteligentne urządzenia wielofunkcyjne (Smart MFP) są zatem idealnym rozwiązaniem dla 70% europejskich firm zainteresowanych wdrożeniem rozwiązań do automatyzacji procesów w celu zwiększenia wydajności pracowników.

Szeroka oferta Smart MFP firmy OKI Europe obejmuje narzędzia pomocne w usprawnieniu obsługi i zarządzania dokumentami oraz ich przetwarzania przy jednoczesnym wzroście wydajności. Inteligentne urządzenia wielofunkcyjne (Smart MFP) OKI są wyposażone w szereg zaawansowanych funkcji i rozwiązań, które są odpowiedzią na kluczowe trendy, w ewoluującym środowisku pracy, wskazywane przez IDC w biuletynie. Smart MFP to połączenie inteligentnego oprogramowania i zaawansowanych technologii, które zapewniają najwyższy poziom obsługi druku z tabletów i smartfonów oraz wyższą wydajność, a także kompleksową obsługę dokumentów dzięki zintegrowanej, otwartej platformie sXP (smart Extendable Platform) firmy OKI.

Dodatkowe informacje, a także kopię biuletynu informacyjnego IDC i infografiki można znaleźć pod adresem www.oki.pl/smartmfps
oraz http://www.oki.pl/smartmfps/transformation/index.aspx

***

O OKI Europe

OKI Europe Ltd jest działem Oki Data Corporation, globalnej firmy zajmującej się działalnością typu business-to-business, która koncentruje się na tworzeniu profesjonalnych drukujących produktów, aplikacji i usług komunikacyjnych typu in-house, mających zwiększać wydajność dzisiejszych i przyszłych przedsięwzięć.

Jest to firma o ugruntowanej pozycji jednej z wiodących marek rozwiązań w obszarze druku, zarówno pod względem wartości, jak i sprzedanych produktów. Przez ponad 60 lat OKI Europe dostarcza zaawansowane rozwiązania druku na całym świecie, wprowadzając przełomowe technologie, które wspierają potrzeby zarówno dużych jak i małych firm. Nasz pionierski rozwój technologii druku cyfrowego LED umieścił OKI w rynkowej czołówce firm dostarczających przyjazne środowisku, ekologiczne, urządzenia drukujące w wysokiej rozdzielczości.

Oprócz szerokiego portfolio wielokrotnie nagradzanych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, OKI oferuje szereg usług, które pomagają zoptymalizować drukowanie i obieg dokumentów. To, wraz z zintegrowanym pakietem technologii i narzędzi programowych, może pomóc firmom przejąć kontrolę nad kosztami druku i prowadzeniem dokumentacji w bezpiecznym środowisku, niezależnie czy praca biura bazuje na mobilności czy rozwiązaniach
w chmurze.

Obecnie OKI Europe zatrudnia około 1100 osób w 21 lokalizacjach (biura handlowe i zakłady produkcyjne) i jest reprezentowany w 60 krajach w całym regionie EMEA.

Oki Data Corporation jest częścią Oki Electric Industry Co. Ltd. z siedzibą w Tokyo, który jako pierwszy japoński producent telekomunikacyjny został założony w 1881 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.oki.pl oraz www.okieurope.pl

Kontakt dla mediów:
Justyna Kamińska

+48 22 858 74 58 (#39)