BIURO PRASOWE

Ghelamco, 15.07.2014

Wirtz International Landscape Architects – projektanci placu Europejskiego


Za unikalny projekt zagospodarowania placu Europejskiego odpowiedzialna jest największa belgijska pracownia architektury krajobrazu – Wirtz International Landscape Architects.



Dla stworzenia niepowtarzalnej przestrzeni miejskiej w kwartale ulic Grzybowska, Towarowa, Łucka, Wronia Ghelamco Poland postanowiło nawiązać współpracę z najlepszymi – w świecie architektury krajobrazu niewiele jest nazwisk bardziej rozpoznawalnych niż Jacques Wirtz.

Założona w 1950 roku przez Jacques'a Wirtza oraz prowadzona przez ostatnie 25 lat przez jego synów – Martina i Peterafirma ma w dorobku takie realizacje jak Jardin du Carrousel w ogrodach Tuileries w Paryżu, kampus Uniwersytetu Antwerpii czy Jubilee Park w londyńskim Canary Wharf. Do klientów pracowni zaliczają się zarówno osobistości świata kultury (Catherine Deneuve i Valentino), belgijska rodzina królewska, książę Northumberland, czy François Mitterand, który jako prezydent Francji zlecił pracowni Wirtz International NV przeprojektowanie ogrodów Elizejskich.

Pracownia Wirtz International podchodzi do realizowanych projektów, łącząc doskonałą znajomość roślin i kwiatów z najwyższą dbałością o zachowanie charakteru lokalizacji. Miejsca wychodzące spod ręki pracowni Wirtz International stają się prawdziwymi działami sztuki. Precyzja w kształtowaniu zieleni połączona jest zawsze z niezachwianą estetyką i dyskretną elegancją projektów, zachowując przy tym romantyczny urok.

Wszystkie elementy, z których słynie pracownia Wirtz International znajdą swój dostrzegalny wyraz w projekcie placu Europejskiego czyniąc z niego jedno z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Warszawie.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982