BIURO PRASOWE

Segro, 26.06.2014

Pro-Flex S.A. zostaje w SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów


Firma Pro-Flex S.A. – producent profesjonalnego druku fleksograficznego – przedłużył umowę najmu z SEGRO – wiodącym deweloperem i właścicielem nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych. Obiekt w ramach SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów jest jedynym magazynem zewnętrznym Pro-Flex. Firma wynajmuje 650m2 powierzchni zapewniającej specjalistyczne warunki do składowania produktów.


Pro-Flex świadczy kompleksowe usługi w zakresie zadruku folii. W swojej ofercie posiada szeroki wachlarz etykiet i nadruków fleksograficznych opakowań mono oraz wielowarstwowych. Od początku istnienia firma kładzie duży nacisk na rozwój. Dzięki prawie 4 mln zł dotacji z funduszy europejskich Pro-Flex zainwestował w najnowsze technologie przy zachowaniu najwyższych standardów ochrony środowiska. Klienci Pro-Flex S.A. to czołówka polskich i zagranicznych producentów z branży kosmetycznej, napojowej, przetwórczej, cukierniczej i branży dodatków spożywczych. W związku ze szczególnymi wymogami składowania swoich produktów, takimi jak: temperatura, wilgotność czy bezpieczeństwo sanitarne, firma zdecydowała się przedłużyć wynajem powierzchni magazynowych w SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów.

"Powierzchnia na terenie SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów to obecnie nasz jedyny magazyn zewnętrzny. Istotnym kryterium, decydującym o wyborze finalnego partnera zewnętrznego była lokalizacja. Centralna siedziba naszej firmy (Ożarów Mazowiecki) znajduje się w bliskim sąsiedztwie najważniejszych dróg w kraju, zaledwie kilkanaście kilometrów od centrum stolicy. Walor ten doceniają zarówno nasi klienci, jak i pracownicy, czy dostawcy. Chcieliśmy, by podobne kryteria spełniał również magazyn zewnętrzny. Położenie obiektu SEGRO w Warszawie dobrze wpisuje się w te oczekiwania. SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów znajduje się przy nowej autostradzie i ma istotne znaczenie w zakresie usprawnienia logistyki krajowej i zagranicznej." – podkreśla Aldona Zając-Szymaniak, Dyrektor Zakupów i Logistyki Pro-Flex S.A.

„Dla SEGRO priorytetem jest dostarczanie najwyższej jakości powierzchni, która uwzględnienia indywidualne potrzeby klienta. Ponadto strategia SEGRO obejmuje inwestowanie w strategicznych lokalizacjach z rozwiniętą infrastrukturą. Te czynniki sprawiają, że SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów to atrakcyjny obiekt dla klientów, którzy za sprawą doskonałej komunikacji optymalnie mogą wykorzystać jego warunki magazynowe. Cieszy nas, że firma Pro-Flex chce nadal korzystać z naszych powierzchni." – dodaje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów ma niezwykle dogodne położenie. Obiekt znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 (Warszawa – Poznań – Berlin), w odległości 16 kilometrów od samego centrum Warszawy. Kompleks oferuje łącznie 36 600 m² powierzchni przeznaczonej na działalność logistyczną oraz lekką produkcję.

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

SEGRO
Agnieszka Sabat
+48 32 603 03 00,

Partner of Promotion
Anna Lipińska
+48 22 858 74 58 wew. 81

Partner of Promotion
Jarosław Zakrzewski
+48 22 858 74 58 wew. 68

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6,3 mln m2 o wartości ponad 8 mld funtów. Spółka świadczy swoje usługi klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w dziesięciu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com/pl