BIURO PRASOWE

Nestle Polska S.A., 11.06.2014

Zmiana na stanowisku Prezesa Nestlé Polska S.A.


Od 1 sierpnia 2014 roku Simon Smith, obecny Szef Działu Finansów i Kontrolingu w Regionie Europejskim, przejmie stanowisko Szefa Rynku w Polsce i Krajach Bałtyckich.


Simon Smith pracę w Nestlé rozpoczął w 1992 roku w Wielkiej Brytanii jako doświadczony manager z dyplomem MBA. W Nestlé kontynuował swoją karierę na różnych stanowiskach – od Kontrolera Biznesowego po Szefa Działu Finansów i Kontrolingu w Irlandii. Doświadczenie w zarządzaniu biznesem zdobywał również jako Szef Marketingu w Irlandii oraz Szef Rynku Regionu Adriatyckiego. Jako Szef Działu Finansów i Kontrolingu w Regionie Europejskim Simon Smith stworzył silny zespół utalentowanych i zmotywowanych ludzi. Jego doświadczenie, umiejętności oraz wiedza na temat zarządzania czynią go znakomitym kandydatem na Szefa Rynku w Polsce i Krajach Bałtyckich Nestlé S.A.

O zmianie w Zarządzie Nestlé Polska S.A. poinformował Laurent Freixe, Wiceprezes Nestlé i Dyrektor Zarządzający na Europę. – Z przyjemnością informuję, że Simon Smith, obecny Szef Działu Finansów i Kontrolingu w Regionie Europejskim, został mianowany na stanowisko Szefa Rynku w Polsce i Krajach Bałtyckich. Jestem przekonany, że dzięki wysokim kwalifikacjom, unikatowej wiedzy i doświadczeniu, zarówno w zakresie finansów jak i zarządzania biznesem, Simon Smith doskonale sprawdzi się na nowym stanowisku. Jednocześnie chciałbym podziękować dotychczasowemu Prezesowi Nestlé Polska S.A. – Pierre'owi Detry za jego istotny wkład w rozwój naszej firmy i życzę mu wielu sukcesów oraz satysfakcji w jego nowych zobowiązaniach.

Pierre Detry, dotychczasowy Szef Rynku w Polsce i Krajach Bałtyckich, ze względu na osobiste plany zdecydował się na kontynuowanie swojej kariery poza strukturami Grupy Nestlé.

Do czasu objęcia nowej funkcji przez Simona Smitha tymczasowo obowiązki Prezesa Nestlé Polska S.A. pełnić będzie Jolanta Kalinowska (w połączeniu z dotychczasową rolą Dyrektora Działu Finansów i Kontrolingu).

***

O Nestlé
Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio ponad 1500 produktów i prawie 70 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 5000 pracowników w 8 lokalizacjach. W 2016 roku sprzedaż Nestlé w Polsce osiągnęła ponad 3 mld zł.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

Edyta Iroko
Koordynator ds. Mediów, Nestlé Polska S.A.
Email:
Telefon: +48 22 607 32 54
Mobile: +48 600 204 870

Daria Grzesiek
Account Executive
Email:
Telefon: 22 858 74 58 ext. 30