BIURO PRASOWE

Toshiba, 28.05.2014

Rozrywka i wydajność w jednym – Nowa seria laptopów Toshiba Satellite L


Neuss, Niemcy, 19 marca 2014 roku – Toshiba Europe GmbH przedstawia najnowsze laptopy serii L – 15.6- calowy (39.6 cm) Satellite L50/L50D oraz 17.3- calowy (43.9 cm) Satellite L70. Dzięki różnorodnej gamie multimediów, funkcjonalności i różnorodności wzornictwa modele te oferują użytkownikom szeroki wybór od doznań związanych z rozrywką, po zmaksymalizowanie wydajności w pracy – przez większy ekran, wyświetlacz Full HD lub wybór kolorów obudowy.


Bogata rozrywka w każdym rozmiarze
Dzięki smukłej 23.5 mm obudowie i czterem eleganckim kolorom do wyboru, Satellite L50/L50D został zaprojektowany tak, aby zabierać go wszędzie – co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które pragną stylowego urządzenia zarówno do pracy jak i rozrywki.

Dla tych, którzy myślą o zastąpieniu swojego desktopa lub po prostu chcą pracować na większym ekranie, model L70 to idealne rozwiązanie. Rozrywka w najlepszym wydaniu, niezwykła elastyczność, większy ekran i bateria pozwalająca na 6 godzin pracy, a wszystko to zamknięte w stylowej obudowie z jasno-złotym wykończeniem.

Przyjazny użytkownikowi i bogactwo dźwięku
Dystyngowane wzornictwo najnowszej serii L łączy się z ergonomicznością funkcji, które pozwalają na nieustanny komfort podczas dłuższej pracy. Model Satellite L50/L50D posiada bezramkową klawiaturę z dużym clickpadem usprawnionym o nowy design nasadek klawiszy co usprawnia wygodę pisania zarówno w domu jak i w podróży.

Zarówno L50/L50D oraz L70 wyróżniają się potężnym systemem audio co wnosi zupełnie nową jakość w słuchaniu muzyki, a dzięki wzbogaconej technologii DTS Sound™ umożliwia jeszcze bardziej podkręcić głośność i basy. Dodatkowo głośniki Skullcandy™ pozwalają użytkownikom doświadczyć najwyższej jakości dźwięku podczas oglądania filmu, grania, czy słuchania muzyki.

Szybki, potężny i zadziwiający
Miłośnicy filmów, studenci lub fotografowie mogą dokonać wyboru pomiędzy procesorami firmy Intel lub AMD. 4-generacji procesor Intel® Core i7 dostępny jest w modelach L50 i L70 dostarczając wydajności obliczeniowej i rozwiązań graficznych dzięki nowej, wbudowanej karcie graficznej. Model L50 może być również wyposażony w najnowszy akcelerowany procesor firmy AMD®.

Laptopy Satellite serii L oferują również zintegrowaną lub zewnętrzną kartę graficzną, w zależności od wymagań użytkownika. Zintegrowana karta Intel® HD graphics dostępna jest w obydwu modelach, podczas gdy najnowsza, zewnętrzna karta AMD Radeon™ Serii R pozwalająca na szybką i responsywną wydajność a także płynne działanie podczas wykonywania wielu zadań, dostępna jest w modelu L70. Opcjonalna karta graficzna AMD Radeon™ R9 M265X posiada 2GB GDDR5 pamięci VRAM dostarczając niezrównanej wydajności w grach. 15.6 – calowy (39.6 cm) model może być wyposażony również we wbudowany napęd DVD.

Na ekranie Full HD lub opcjonalnym HD+ w modelu L70/L70D wszystko stanie widoczne i przejrzyste. Aby mieć pewność, że obraz zawsze będzie super przejrzysty Toshiba wbudowała technologię Resolution+, która na bieżąco analizuje i usprawnia filmy wideo i zdjęcia na dużych ekranach jakie posiadają modele L70 i L50.

Zaprojektowany pod kątem elastyczności, stworzony, aby się dzielić
Olbrzymia pojemność dysków do 1TB oznacza, że użytkownik może zabrać wszędzie swoje ulubione materiały i dzielić się nimi z bliskimi. Dodatkowo nawet do czterech portów USB w tym do dwóch USB 3.0 szybko i przyjemnie przeniesiesz dane pomiędzy urządzeniami. Ponieważ jeden z tych portów wyposażony jest w technologię Sleep-and-Charge, Twój smartfon lub odtwarzacz MP3 może ładować się bez konieczności uruchamiania laptopa. Możesz również przenieść swój obraz na większy ekran bez konieczności połączenia kablem dzięki technologii Miracast™, a z niektórymi wyświetlaczami również poprzez Intel® Wireless Display2. Obrazy można również oglądać w wysokiej jakości na telewizorze HD TV poprzez łącze HDMI® - a na wybranych telewizorach również w jakości Ultra HD.

Laptopy Toshiba Satellite serii L będą dostępne w Polsce na początku czerwca. L50-B w cenie od 1899 zł, L50D-B od 1999 zł, L70-B od 2399 zł.

Toshiba Satellite serii L :
- HDD: Do 1 TB (5400rpm)
- Pamięć operacyjna: Do 16 GB (8 GB x2) 1600 Mhz, DDR3L
- Audio: Głośniki stereo SkullcandyTM, słuchawki / mikrofon
- Porty: RGB, HDMI® (z wyjściem Ultra HD ), 2-w-1 SD, port Kensington lock
- Komunikacja: Gigabit LAN2, Wi-Fi 802.11ac w standardzie z Intel® Dual Band Wireless-AC 3160 adaptor2, Intel® Wireless Display2, Wi-Fi Certified Miracast™, kamera internetowa w jakości HD
- Wytrzymałość baterii: Do 6 godzin1
- System operacyjny: Windows 8.1 64-bit

Satellite L50/L50D/ :
- Ekran: 15.6" (39.6cm) HD (1366 x 768) lub wyświetlacz Full HD (1920 x 1080) z podświetleniem LED
- Procesor: procesor Intel® Core i7 4-generacji lub platform do notebooków klasy mainstream firmy AMD o nazwie kodowej "Beema"
- Karta graficzna: Zintegrowana karta graficzna Intel® HD lub zewnętrzna karta graficzna AMD Radeon™ Serii R
- Opcjonalnie napęd Super-Multi DVD
- Porty: Jak powyżej i do tego 2 x USB 2.0 i 1 x USB 3.0 (z technologią USB Sleep and Charge) lub 1 x USB 2.0 i 2 x USB 3.0 ( w tym 1 x z technologią USB Sleep and Charge)
- Kolor: Szlachetna czerń, Jasne złoto, przejrzysta biel, czerwona modena
- Wymiary: 380 x 259.9 x 23.5 mm
- Waga: 2.2 kg (bez opcji dotyku)

Satellite L70:
- Wyświetlacz: 17.3" (43.9 cm) ekran HD+ (1600 x 900) lub Full HD (1920 x 1080) z podświetleniem LED
- Procesor: Procesor Intel® Quad Core i7 4-generacji
- Karta graficzna: Zintegrowana karta graficzna Intel® HD lub zewnętrzna karta graficzna AMD Radeon™ R9 M265X dla entuzjastów wyposażona w 2 GB pamięci GDDR5 VRAM
- Opcjonalny napęd Blu-rayTM BD-RE (BDXL) lub Super-Multi DVD
- Porty: Jak powyżej i do tego 2 x USB 2.0 i 2 x USB 3.0 (w tym 1 x z technologią USB Sleep and Charge)
- Kolor: Jasne złoto
- Wymiary: 413 x 268 x 29 / 33.7 mm
- Waga: 2.7 kg

***

Firma Toshiba jest światowym liderem i innowatorem w dziedzinie wprowadzania zaawansowanych technologii, producentem i sprzedawcą wielu różnych produktów elektrycznych i elektronicznych na rynku systemów informatycznych i komunikacyjnych, cyfrowych produktów powszechnego użytku, urządzeń i podzespołów elektronicznych, systemów zasilania (w tym systemów korzystających z energii nuklearnej), systemów do obsługi infrastruktur przemysłowych i społecznych oraz urządzeń domowych. Firma Toshiba została założona w 1875 roku i dzisiaj składa się z sieci ponad 590 firm zatrudniających 206 000 pracowników na całym świecie, a jej roczna sprzedaż przekracza 68 miliardów dolarów amerykańskich. Więcej informacji na temat firmy Toshiba znajduje się na stronie: www.toshiba.pl

Toshiba Europe GmbH, z siedzibą w Neuss, Niemcy, jest częścią grupy Toshiba Corporation, Tokyo.

Kontakt dla mediów:
Michal Houdek
Toshiba Europe GmbH

+420 730 156 268

Klaudia Piwowar
Partner of Promotion

+48 22 858 74 58 wew. 42

Odwiedź nas online
Odwiedź naszą stronę i bądź na bieżąco z produktami, specyfikacjami i ofertami specjalnymi: http://www.toshiba.pl/

Polub nas na Facebooku: http://www.facebook.com/Toshiba.Polska