BIURO PRASOWE

AMD, 25.02.2014

AMD i BlueStacks wprowadzą do sprzedaży nowe rozwiązanie Dual-OS Android


Zoptymalizowane dla procesorów APU firmy AMD rozwiązania Dual-OS Android pojawią się w sklepach jeszcze w tym roku i będą dostępne przy zakupie wybranych komputerów bazujących na rozwiązaniach AMD z systemem Windows


Firma AMD (NYSE: AMD) ogłosiła dzisiaj, podczas targów Mobile World Congress, że w drugiej połowie 2014 roku zostanie wprowadzone do sprzedaży nowe, zoptymalizowane dla procesorów APU firmy AMD rozwiązanie Dual-OS Android firmy BlueStacks. Wspólne rozwiązanie obu firm umożliwi określonym tabletom, urządzeniom 2-w-1, notebookom oraz komputerom stacjonarnym z systemem MicrosoftŸ Windows i bazującym na rozwiązaniach AMD uzyskanie pełni możliwości systemu Google™ Android. Dostępność w punktach sprzedaży takiego zwirtualizowanego rozwiązania, zaprezentowanego na niedawnych, tegorocznych targach CES, umożliwi konsumentom łatwy dostęp zarówno do systemu Windows jak i Android, które funkcjonują jeden obok drugiego na komputerach bazujących na rozwiązaniach firmy AMD. Jeszcze w tym roku rozwiązanie BlueStacks będzie dostępne w pierwszej kolejności wśród kilku kluczowych partnerów realizujących sprzedaż detaliczną na obszarze EMEA, w tym między innymi w Elkjop Group.

"Możliwość wykorzystania ekosystemów obu systemów operacyjnych daje użytkownikom dostęp zarówno do aplikacji Windows, jak i Android, jednak kluczowe jest nieodczuwalne zintegrowanie możliwości rozrywki i pracy pomiędzy tymi ekosystemami" - powiedział corporate vice president w dziale Product Management firmy AMD. "Wprowadzenie naszego rozwiązania do sprzedaży detalicznej stawia firmy AMD i BlueStacks w wyjątkowej pozycji i umożliwia zaoferowanie kupującym opcji dostępu do tych znakomitych możliwości w momencie, gdy nabywają swoje nowe urządzenia".

Kupujący komputery będą mieli możliwość dodania opcji AMD-BlueStacks w momencie zakupu PC bazujących na rozwiązaniach firmy AMD w wybranych punktach sprzedaży. Wygodna integracja rozwiązania firmy BlueStacks skutecznie łączy dotychczas oddzielone urządzenia mobilne i komputery nie wymagając przy tym dodatkowego sterownika czy obsługi innych rozszerzeń.

Detaliczna wersja BlueStacks działająca na komputerach z systemem Windows napędzanych przez wybrane procesory APU firmy AMD oferuje:

 • Znajomy interfejs użytkownika systemu Android, w tym jego ustawienia, konfiguracje i możliwość dostosowania do potrzeb użytkownika;
 • Możliwość uruchomienia aplikacji systemu Android w oddzielnym oknie lub na pełnym ekranie wykorzystując bezpośredni dostęp do mocy przetwarzania karty graficznej AMD;
 • Obsługę setek tysięcy aplikacji systemu Android, dostępnych bezpośrednio w oficjalnych sklepach, a także możliwość synchronizacji z tymi samymi aplikacjami zainstalowanymi na innych urządzeniach z Androidem, jakie posiada użytkownik;
 • Bezproblemowe współdziałanie poprzez bezpośrednie dzielenie plików, do których dostęp ma system Android, nawet jeśli są zapisane w systemie plików Windows;
 • Obsługę wbudowanych kamer, akcelerometrów, żyroskopów i innych urządzeń sensorycznych.

"Komputery PC z obsługą systemu Android to przyszłość. Dzięki technologii firmy BlueStacks użytkownicy mogą zmienić swój komputer z Windows w zgodne z systemem Android urządzenie umożliwiające korzystanie z zawartości przewidzianego dla sprzętu mobilnego, w tym gier i aplikacji, mając także możliwość synchronizacji ze swoim telefonem" - powiedział Rosen Sharma, CEO w BlueStacks. "Dostępność w sprzedaży detalicznej zapewni możliwość wykorzystania go przez wielu ludzi i firma AMD podziela nasz entuzjazm w dawaniu konsumentom szansy na połączenie na jednym urządzeniu rozrywki i wygody korzystania z aplikacji systemu Android z możliwościami grania i pracy w systemie Windows".

Podobnie jak w zaprezentowanym na targach CES 2014 prototypie, rozwiązanie ze sprzedaży nie wymaga od użytkownika, aby odłączył się od jednego systemu operacyjnego przed użyciem innego. Rozwiązanie AMD i BlueStacks uruchamia system Android wirtualnie w samym Windowsie. Możliwości dostosowania ustawień i personalizacji znane z urządzeń na Androidzie stają się teraz dostępne w systemie operacyjnym Windows. Technologia dostępna w sklepach umożliwia także łatwą synchronizację pomiędzy oboma ekosystemami, dzięki usłudze BlueStack's FoneLink, rozszerzającej możliwości bazujących na rozwiązaniach firmy AMD komputerów z Windows o rozwiązania z urządzeń mobilnych w systemie operacyjnym Android i odwrotnie.

Materiały uzupełniające

 • Czytaj więcej o AMD na targach MWC
 • Sprawdź stronę promocyjną AMD poświęconą sprzedaży
 • Śledź wiadomości nt. nowości od AMD na Twitterze: @AMD
 • Śledź wiadomości nt. BlueStacks na Twitterze: @bluestacksinc
 • Wideo-demonstracja poświęcona BlueStacks na AMD APU13
 • Dowiedz się więcej na temat nowego rozwiązania Dual-OS dla konsumentów opracowanego przez firmy AMD i BlueStacks

O BlueStacks
BlueStacks to firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania umożliwiającego działanie aplikacji systemu Android na notebookach, komputerach stacjonarnych, komputerach typu slate oraz typu all-in-one. Inwestorem spólki jest AMD. Firma BlueStack została założona w 2009 roku przez Rosena Sharmę, jej główna siedziba znajduje się w Dolinie Krzemowej, a pozostałe w Indiach, na Tajwanie oraz w Japonii. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.bluestacks.com/ lub dołącz do liczącej ponad milion fanów społeczności na Facebooku pod adresem www.facebook.com/bluestacksinc.

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()