BIURO PRASOWE

OKI, 18.03.2014

OKI wprowadza na rynek rozszerzoną gamę drukarek wierszowych z Serii MX8000, przeznaczonych do obsługi procesów ciągłego druku


OKI wprowadziła na rynek rozszerzoną gamę drukarek liniowych MX8000 zaprojektowanych do zastosowań wymagających wysokonakładowego druku ciągłego. Po raz pierwszy zmodernizowana Seria MX8000 zawiera wersję nabiurkową, wprowadzając wysoką wydajności do miejsc, gdzie powierzchnia biurowa jest ograniczona.


Seria MX8000 skierowana jest do sektorów, które wymagają wysokonakładowej produkcji różnego rodzaju wydruków przy niskich kosztach eksploatacji, elastyczności i niezawodności. Są to m. in. hurtownie i centra logistyczne, instytucje finansowe, instytucje z branży motoryzacyjnej i handlowej oraz podobne środowiska tego typu, w których działalność zaplecza organizacyjnego jest kluczowa.

"Nowa Seria MX8000 została zbudowana w oparciu o zaawansowaną, niezawodną technologię druku wyznaczając nowy poziom wydajności, łącząc solidną konstrukcję z elastycznością obsługi i niskimi kosztami eksploatacji" – powiedział Jacek Tarkiewicz, dyrektor marketingu OKI Polska.

Seria MX8000 zastępuje Serię MX1000 CRB wprowadzając znaczne ulepszenia do oferty. Są to m.in. nowy interfejs użytkownika z większym ekranem LCD, wyświetlaczem graficznym i intuicyjną obsługą menu w celu zapewnienia lepszego i wygodniejszego użytkowania.

Nowe modele są cichsze, dzięki zwiększonej dźwiękoszczelności i umożliwiają szybką zmianę taśmy i łatwe ładowanie papieru, sprawiając, że obsługa nowych drukarek jest dużo prostsza. Seria MX8000 oferuje również szeroki zakres prędkości wydruków i opcji podawania papieru, aby sprostać różnorodnym wymaganiom biznesowym.

Oprócz nowych wierszowych drukarek nabiurkowych, które są dostępne zarówno w wersjach drukujących 500 i 1000 linii na minutę (lpm), w Serii MX8000 dostępne są również modele z łatwym do ustawienia stojakiem, aby zapewnić maksymalną elastyczność w przestrzeni biurowej. Należą do nich wersje Zero Tear, przeznaczone dla klientów drukujących duże ilości pojedynczych wydruków, kiedy istotne staje się aby nie stracić arkusza papieru między zadaniami drukowania. Przykład mogą stanowić w tym przypadku wydruki czeków, kart wynagrodzeniowych lub biletów. Ponadto, dostępne są wersje z szafką, utrzymujące hałas na najniższym możliwym poziomie – co jest idealne dla środowisk biurowych.

"OKI ma ponad 50 lat doświadczenia w produkcji drukarek" – potwierdza Terry Kawashima, managing direktor w OKI Europe –"Seria MX8000 opiera się na tym wybitnym dziedzictwie, oferując całą gamę drukarek wierszowych, które łączą sprawdzoną bezproblemową niezawodność, najlepszą w swojej klasie wydajność i znakomity stosunek jakości do ceny".

O Serii MX8000

Cechy/ specyfikacja produktu

  • Dostępne modele: MX8050 (500 lpm), MX8100 (1000 lpm), MX8150 (1500 lpm) and MX8200 (2000 lpm)
  • Wersje: Nabiurkowa, Na podstawie i Na podstawie Zero Tear (MX8050, MX8100), Z szafką (MX8050, MX8100, MX8150, MX8200) i Z szafką wraz z układaniem papieru (MX8150, MX8200)
  • Wydajność taśmy: od 17,000 stron do 30,000 stron (nie uwzględnia MX8050)
  • Ulepszony interfejs użytkownika
  • wersja interfejsu w standardzie USB2.0/Serial RS232
  • interfejs dostępny również w wersji USB2.0/Serial RS232/Ethernet10/100
  • Zintegrowany system zarządzania drukiem
  • Bardzo niski poziom hałasu 50dBA; (dotyczy modeli MX8050 i MX8100)

***

O OKI Europe

OKI Europe Ltd jest działem Oki Data Corporation, globalnej firmy zajmującej się działalnością typu business-to-business, która koncentruje się na tworzeniu profesjonalnych drukujących produktów, aplikacji i usług komunikacyjnych typu in-house, mających zwiększać wydajność dzisiejszych i przyszłych przedsięwzięć.

Jest to firma o ugruntowanej pozycji jednej z wiodących marek rozwiązań w obszarze druku, zarówno pod względem wartości, jak i sprzedanych produktów. Przez ponad 60 lat OKI Europe dostarcza zaawansowane rozwiązania druku na całym świecie, wprowadzając przełomowe technologie, które wspierają potrzeby zarówno dużych jak i małych firm. Nasz pionierski rozwój technologii druku cyfrowego LED umieścił OKI w rynkowej czołówce firm dostarczających przyjazne środowisku, ekologiczne, urządzenia drukujące w wysokiej rozdzielczości.

Oprócz szerokiego portfolio wielokrotnie nagradzanych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, OKI oferuje szereg usług, które pomagają zoptymalizować drukowanie i obieg dokumentów. To, wraz z zintegrowanym pakietem technologii i narzędzi programowych, może pomóc firmom przejąć kontrolę nad kosztami druku i prowadzeniem dokumentacji w bezpiecznym środowisku, niezależnie czy praca biura bazuje na mobilności czy rozwiązaniach
w chmurze.

Obecnie OKI Europe zatrudnia około 1100 osób w 21 lokalizacjach (biura handlowe i zakłady produkcyjne) i jest reprezentowany w 60 krajach w całym regionie EMEA.

Oki Data Corporation jest częścią Oki Electric Industry Co. Ltd. z siedzibą w Tokyo, który jako pierwszy japoński producent telekomunikacyjny został założony w 1881 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.oki.pl oraz www.okieurope.pl

Kontakt dla mediów:
Justyna Kamińska

+48 22 858 74 58 (#39)