BIURO PRASOWE

Segro, 25.02.2014

Ferdinand Gross Polska przenosi siedzibę do SEGRO Industrial Park Wrocław


SEGRO – wiodący deweloper, właściciel i zarządca powierzchni magazynowych, pozyskał kolejnego najemcę w ramach obiektu SEGRO Industrial Park Wrocław zrealizowanego na zasadzie partnerstwa biznesowego w formie spółki JV SEGRO z Polskim Holdingiem Nieruchomości S.A. Do grona dotychczasowych klientów dołączyła firma Ferdinand Gross Polska Sp. z o.o. – specjalista w sprzedaży elementów złącznych i zarządzania częściami typu C. Nowa powierzchnia magazynowa w SEGRO Industrial Park Wrocław będzie głównym centrum magazynowo-dystrybucyjnym grupy Ferdinand Gross w Polsce.


Na mocy podpisanej umowy Ferdinand Gross Polska wynajęła ok. 2 500 m² powierzchni magazynowej wraz z modułem biurowym oraz zdecydowała o przeniesieniu swojej siedziby do SEGRO Industrial Park Wrocław. Magazyn posłuży do przechowywania różnorodnych elementów złącznych oraz do kompletowania produktów, w ramach realizowanych zamówień, dopasowanych do indywidualnych wymagań klientów. Ferdinand Gross należy do największych dostawców techniki elementów złącznych w Niemczech, a oddział w Dreźnie, centrum logistyczne w Hannoverze oraz spółki na Węgrzech, w Polsce, w Rumuni i Republice Czeskiej zapewniają ciągły wzrost udziałów firmy w rynku ogólnoeuropejskim. 150 lat doświadczenia w dziedzinie elementów złącznych i zamocowań zapewnia solidną podstawę świadczonych przez firmę usług.

„Zadowolenie klientów oraz dostarczanie im wysokiej jakości produktów to ważne aspekty dla Ferdinand Gross, dlatego wykorzystujemy różnorodne systemy i metody logistyczne w celu podnoszenia standardów oferowanych usług. Śruby i części znormalizowanie przekazywane są do odbiorców w systemie just-in-time, a w naszym magazynie mamy ciągle na stanie ponad 72 000 elementów złącznych, 11 000 narzędzi i 24 000 artykułów technicznych dostosowanych do potrzeb klientów. Wykorzystywana przez nas metoda Kanban V gwarantuje najwyższą niezawodność zaopatrzenia – zakłócenia w produkcji są prawie wykluczone, a procent błędów i braków towaru spada. Prowadzi to do wysokiej pewności produkcji i stabilności procesów." – komentuje zawarcie umowy Krystyna Sosińska, Dyrektor Naczelny Ferdinand Gross Polska.

„Bardzo cieszy nas fakt nawiązania współpracy z firmą Ferdinand Gross Polska, która doceniła jakość świadczonych przez nas usług i strategiczną lokalizację SEGRO Industrial Park Wrocław. Dolny Śląsk już od dłuższego czasu potwierdza swoje znaczenie na logistycznej mapie Polski. Region ten przyciąga najemców nie tylko ze względu na bliskość autostrady łączącej Polskę z Europą zachodnią, ale również z uwagi na obwodnicę Wrocławia, która ułatwia transport w rejonie miasta, a także umożliwia dogodne połączenie z rozbudowaną siecią dróg krajowych prowadzących do innych regionów Polski." – dodaje Paweł Sapek, Dyrektor SEGRO ds. Rozwoju na Europę Centralną.

SEGRO Industrial Park Wrocław położony jest w północno-wschodniej części miasta, w bliskiej odległości od jego centrum (12 km). Usytuowanie przy drodze wyjazdowej prowadzącej w kierunku Warszawy oraz w bezpośrednim sąsiedztwie autostradowej obwodnicy Wrocławia jest dodatkowym atutem lokalizacji. SEGRO Industrial Park Wrocław to pierwsza inwestycja SEGRO na terenie Dolnego Śląska. Projekt realizowany jest na zasadzie partnerstwa biznesowego w formie spółki joint venture SEGRO z Polskim Holdingiem Nieruchomości S.A. należącym do Grupy PHN – wiodącego inwestora i zarządzającego na rynku nieruchomości komercyjnych.

„Doskonała lokalizacja i wysoki standard techniczny SEGRO Industrial Park Wrocław to atuty decydujące o tym, że do grona najemców dołączają kolejni czołowi producenci i dostawcy. Nasza inwestycja położona jest na 10 hektarowej działce i docelowo dostarczy na rynek 40 000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej, dokładnie takiej jakiej poszukują obecnie najemcy." – komentuje Paweł Laskowski-Fabisiewicz, wiceprezes Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. odpowiedzialny za nowe projekty inwestycyjne Spółki.

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

SEGRO
Agnieszka Sabat
+48 32 603 03 00,

Partner of Promotion
Anna Lipińska
+48 22 858 74 58 wew. 81

Partner of Promotion
Jarosław Zakrzewski
+48 22 858 74 58 wew. 68

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6,3 mln m2 o wartości ponad 8 mld funtów. Spółka świadczy swoje usługi klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w dziesięciu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com/pl