BIURO PRASOWE

Nestle, 26.11.2013

Nowość od Gerber: Marchewka z ziemniaczkami dla maluchów powyżej 4. miesiąca życia


Marka Gerber, która w trosce o prawidłowy rozwój niemowląt i małych dzieci, jako pierwsza na świecie 85 lat temu wprowadziła gotowe posiłki dla niemowląt i małych dzieci, poszerza ofertę delikatnych dań dla maluszków po 4. miesiącu życia o Marchewkę z ziemniaczkami. Dzięki nowemu bezmięsnemu obiadkowi Gerber każda mama będzie mogła rozszerzyć dietę dziecka o proste, dwuskładnikowe produkty. Wprowadzając do jadłospisu malca dania Gerber, mama ma pewność, że podaje mu posiłki najwyższej jakości, przygotowane ze starannie wyselekcjonowanych składników.
Po skończeniu 4. miesiąca życia nadchodzi czas zmian w diecie malca. Choć w tym okresie podstawowym pokarmem jest nadal mleko mamy, maluch może już zacząć próbować nowych produktów. Zgodnie z zaleceniami polskich ekspertów, którzy opracowali obecnie obowiązujący schemat żywienia niemowląt, rozszerzanie diety małego smakosza najlepiej zacząć od delikatnych jarzynowych przecierów. Warzywa są mniej słodkie od owoców, dlatego idealnie nadają się na pierwszy stały pokarm dziecka, pomagając jednocześnie kształtować u niego prawidłowe nawyki żywieniowe. Ponadto maluch, który przekona się do warzyw już w pierwszym etapie rozszerzania diety, może chętniej sięgać po nie w przyszłości.

Od jakich warzyw należy rozpocząć rozszerzanie diety malucha? Prostym połączeniem będą dania przygotowane z marchewki i ziemniaczka. Nowe danie Gerber jest produktem bezglutenowym i nie zawiera żadnych składników pochodzenia mlecznego, jak np. masło. Dzięki temu Marchewkę z ziemniaczkami można podać także malcom uczulonym na białko mleka krowiego lub będącym na diecie bezglutenowej.

- Rozszerzanie diety maluchów najlepiej zacząć od dań jedno i dwuskładnikowych. Dlatego na pierwszy posiłek inny niż mleko z powodzeniem można zaproponować dziecku przecier z marchewki lub z marchewki z ziemniaczkami. Jeśli rozszerzanie diety zaczynamy od takich prostych posiłków, to w przypadku wystąpienia alergii lub nietolerancji łatwiej będzie mamie zidentyfikować składnik, który uczula malucha. Najnowsze badania naukowe (1) pokazują, że najbardziej odpowiedni okres do wprowadzenia do diety niemowlęcia pokarmów innych niż mleko mamy przypada pomiędzy 4. a 7. miesiącem życia. Jest to czas tzw. "okna tolerancji". Podawanie w tym okresie niewielkich ilości jedzenia odbywa się bez większego ryzyka alergii. Zbyt wczesne lub zbyt późne wprowadzanie nowych składników do diety dziecka zwiększa ryzyko wystąpienia alergii lub nietolerancji pokarmowej. Aby zatem zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia rozszerzanie diety zaczynamy w okresie wspominanego "okna tolerancji", nie wcześniej niż po skończeniu przez malucha 4 miesięcy i nie później niż w 7 miesiącu życia. Marchewka z ziemniaczkami Gerber idealnie nadaje się na jeden z pierwszych posiłków do wprowadzenia w tym okresie ze względu na swój prosty skład - mówi Anna Rzeszotek, Ekspert ds. żywienia niemowląt i małych dzieci w Nestlé Polska S.A.

Oprócz składu produktu w pierwszym etapie rozszerzania diety, niezwykle ważna jest także odpowiednia konsystencja dań oraz najwyższa jakość ich składników. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mam i małych brzuszków Gerber rozszerza ofertę gotowych produktów dla szkrabów po 4. miesiącu życia o delikatną Marchewkę z ziemniaczkami. Bezmięsny obiadek przygotowywany został ze starannie wyselekcjonowanych warzyw, pochodzących od sprawdzonych dostawców, którzy gwarantują najwyższe standardy na każdym etapie uprawy i produkcji.

Gerber Marchewka z ziemniaczkami - słoiczek 125g, sugerowana cena 2,99 PLN.

***

Biuro Prasowe Nestlé Nutrition

Partner of Promotion
Aleksandra Gałązka
Account Executive
tel: 22 858 74 58 wew. 19
e-mail: