BIURO PRASOWE

AMD, 01.10.2013

Firma AMD wybrała SAPPHIRE jako wyłącznego partnera w dystrybucji profesjonalnych kart graficznych AMD FirePro(tm)


AMD podejmuje współpracę z idealnym partnerem w postaci SAPPHIRE,aby wzmocnić międzynarodową dystrybucję profesjonalnych kart graficznych AMD FirePro
Sunnyvale, Kalifornia - 1 Października, 2013 - firma AMD (NYSE: AMD) poinformowała, że firma SAPPHIRE Technology została jej wyłącznym partnerem w globalnej dystrybucji profesjonalnych kart graficznych AMD FirePro(tm). Międzynarodowy dostawca i lider w produkcji innowacyjnych technologii, SAPPHIRE z powodzeniem współpracował z AMD przez ponad dziesięć lat, zarządzając produktami AMD na różnych rynkach i działając jako channel partner profesjonalnych kart graficznych AMD FirePro w Azji.

Partnerstwo dystrybucyjne będzie korzystne w prowadzeniu silniejszego wsparcia dla profesjonalnych kart graficznych AMD FirePro poprzez dostarczanie nowych środków dystrybucji kanału AMD do ekosystemu firm na całym świecie.

"Od wielu lat cieszyliśmy się silną, wydajną i korzystną dla obu firma relacją z SAPPHIRE. Nowa współpraca poprzez otwarcie nowych rynków dla AMD FirePro, oznacza kolejny ekscytujący krok w historii naszych wielokrotnie nagradzanych kart graficznych" powiedział David Cummings, senior director i general manager, Professional Graphics w firmie AMD. "AMD jest zaangażowane w rozwój rynku profesjonalnych kart graficznych, i budując na sukcesie kart AMD FirePro, szukaliśmy partnera dystrybucyjnego, który pozwoliłby nam rozszerzyć nasz zasięg, wesprzeć rosnącą sprzedaż i jednocześnie otworzyć nowe możliwości. Firma SAPPHIRE była naturalnym wyborem.

Firma zaangażowała SAPPHIRE do dostarczenia skoncentrowanej dystrybucji na całym świecie. Doświadczenie SAPPHIRE w różnych regionach - w tym od ponad pięciu lat na rynku stacji roboczych w rejonie Azji i Pacyfiku - umożliwiło AMD obsługę zapotrzebowania jeszcze większej liczby użytkowników na całym świecie.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jesteśmy głównym dostawcą kanału dystrybucyjnego." powiedział Adrian Thompson, VP of Marketing firmy SAPPHIRE. "Firma SAPPHIRE posiada doświadczenie na kluczowych rynkach profesjonalnych rozwiązań, które są celem dla AMD FirePro w tym produkcji CAD, mediów i rozrywki, ścian graficznych i wielu innych. Poprzez wzmocnienie naszej współpracy z AMD, obydwie firmy są zwycięzcami. Z zadowoleniem patrzymy na rozwój naszej roli w rozszerzaniu zasięgu AMD FirePro."

Partnerstwo dystrybucyjne zostaje bezzwłocznie wprowadzone w życie. Produkty AMD FirePro zostaną dystrybuowane poprzez kanał SAPPHIRE od 1 października 2013. Tymczasem klienci oryginalnego wyposażenia produkcyjnego (OEM) nadal będą mieli możliwość zakupu produktów bezpośrednio od AMD.

Materiały uzupełniające
- Dowiedz się więcej na temat profesjonalnych kart graficznych AMD
- Śledź konto @AMDFirePro na Twitterze
- Zostań fanem AMD na Facebooku.

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()