BIURO PRASOWE

Ghelamco, 29.11.2013

Alma pierwszym i głównym najemcą Placu Vogla w Wilanowie


Plac Vogla, obiekt handlowo-usługowy Ghelamco mający powstać na Warszawskim Wilanowie, właśnie pozyskał pierwszego najemcę - Alma Market S.A. Umowa została zawarta na okres 10 lat. Delikatesy zajmą ponad 1 500 m2 powierzchni na terenie obiektu.
Pierwszy, znaczący najemca Placu Vogla - Delikatesy Alma - to znana sieć wysokojakościowych sklepów spożywczych. Ich profil i oferta znakomicie wpisują się w koncepcję Placu Vogla, dopasowaną do stylu życia świadomych konsumentów i będącą odpowiedzią na codzienne potrzeby mieszkańców dzielnicy. Obiekt pomieści ponadto różnorodne sklepy i punkty usługowe m.in. studia urody, odnowy biologicznej i fitness, a dodatkowo zapewni bogatą ofertę kawiarnianą oraz restauracyjną. Wygoda konsumentów i oszczędność ich cennego czasu to główne wyznaczniki charakteru inwestycji.

Plac Vogla powstanie pomiędzy ulicami Sytą, Zaściankową, Łokciową i Vogla. Obiekt uzyskał właśnie prawomocne pozwolenie na budowę, rozpoczęcie jego realizacji zaplanowano na 2014 rok. Budowa będzie trwać ok. 7 miesięcy.

Plac Vogla zrealizowany będzie w niskiej, w większości parterowej zabudowie. Zapewni ok. 50 lokali na blisko 11 000 m2 powierzchni - z czego Delikatesy Alma zajmą ponad 1 500 m2 Sklep znajdzie się w centralnej części kompleksu. Podobnie jak i do pozostałych lokali w obiekcie, do delikatesów będzie można wejść bezpośrednio z poziomu ulicy. W ramach Placu Vogla powstanie wygodny i przestronny parking na ponad 350 aut, dostępny dla klientów.

Poza Placem Vogla, w planach Ghelamco są jeszcze dwa kolejne, kameralne obiekty usługowo-handlowe: Prochownia Łomianki i Pasaż Tukanów w Piasecznie. Wszystkie trzy inwestycje zaprojektowane są według nowej na polskim rynku koncepcji typu "open-air center" przez pracownię Arch Magic. Obiekty zapewnią lokalnym społecznościom przyjazne miejsce do codziennych zakupów i spotkań.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982