BIURO PRASOWE

Ghelamco, 25.11.2013

Prawomocne pozwolenie na budowę dla Placu Vogla


Pierwszy z planowanych przez Ghelamco obiektów handlowo-usługowych - Plac Vogla na warszawskim Wilanowie - właśnie otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę. Deweloper planuje rozpoczęcie realizacji projektu w przyszłym roku. Budowa potrwa około siedmiu miesięcy.
Plac Vogla będzie inwestycją realizowaną według nowej na polskim rynku koncepcji Lokalnych Ośrodków Handlu i Usług. Kameralny projekt Ghelamco, adresowany do mieszkańców Wilanowa, stanowi alternatywę dla wielkoformatowych centrów handlowych, tworząc miejsce codziennych zakupów i spotkań dla lokalnej społeczności.

Obiekt handlowo-usługowy na Wilanowie powstanie między ulicami Sytą, Zaściankową, Łokciową i Vogla. Na powierzchni blisko 11 000 m2 znajdzie się miejsce dla ok. 50 lokali, w tym wysokojakościowych, specjalistycznych sklepów spożywczych, kawiarni, restauracji i drobnych obiektów usługowych. Inwestycję charakteryzować będzie niska, w większości parterowa zabudowa.

Dzięki formie architektonicznej wpisanej w prestiżowy charakter dzielnicy, Plac Vogla naturalnie wkomponuje się w tkankę miejską i okoliczną zabudowę. Lokalizacja w pobliżu miejsca zamieszkania klientów oraz możliwość wejścia do każdego z lokali mieszczących się na terenie obiektu z zewnątrz, prosto z ulicy, zapewni komfort i szybkość codziennych zakupów. Wkomponowanie w projekt restauracji, placu zabaw oraz przestronnego parkingu, który może służyć również do organizacji wydarzeń z życia dzielnicy przyczyni się do stworzenia przyjaznego miejsca spotkań dla mieszkańców Wilanowa.

Plac Vogla jest jednym z trzech obiektów handlowo-usługowych typu "open-air center" planowanych przez dewelopera. Kolejne to Prochownia Łomianki i Pasaż Tukanów w Piasecznie. Inwestycje zostały zaprezentowane po raz pierwszy podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum, a ich międzynarodowa premiera miała miejsce w Cannes podczas targów MAPIC w dniach 13 - 15 listopada 2013 r.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982