BIURO PRASOWE

Ghelamco, 03.10.2013

Już 7 biurowców Ghelamco posiada certyfikat BREEAM. Deweloper jest liderem w Europie Środkowo-Wschodniej.


Najnowszy, siódmy certyfikat, został właśnie przyznany inwestycji Łopuszańska Business Park. Tym samym Ghelamco wzmocniło swój status regionalnego lidera pod względem liczby oddanych do użytku projektów biurowych certyfikowanych BREEAM w CEE. Łączna, certyfikowana powierzchnia biurowa zrealizowana w Polsce przez Ghelamco to 190 000 m2.
Europejski certyfikat BREEAM (British Research Establishment Environmental Assessment Metod), poza inwestycją Łopuszańska Business Park, posiadają już: Trinity Park III - pierwszy w Polsce certyfikat BREEAM przyznany w 2010 r., Katowice Business Point, Crown Square, Mokotów Nova, prestiżowy Senator oraz T-Mobile Office Park - jako pierwszy w Polsce oddany do użytku obiekt biurowy z certyfikatem na bardzo wysokim poziomie "Excellent".

Kompleks Łopuszańska Business Park przeszedł proces ewaluacji BREEAM z notą na poziomie 67%, co pozwoliło na uzyskanie oceny na poziomie "very good".

BREEAM to najbardziej ceniony w Europie i najlepiej dopasowany do lokalnych warunków sposób kompleksowej oceny budynków pod kątem zrównoważonego budownictwa. Firma Ghelamco jest pionierem w zakresie wprowadzenia w Polsce tego typu certyfikatu, a obecna pozycja lidera wynika z wdrażania długofalowej, spójnej strategii.

W Ghelamco od lat kierujemy się zasadami zrównoważonego budownictwa i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić finalnym użytkownikom naszych biur najwyższą jakość, komfort i umożliwić zachowanie work-life balance przy jednoczesnych poszanowaniu dla środowiska naturalnego i miejskiego otoczenia inwestycji. Nasza wiodąca pozycja w Europie Środkowo-Wschodniej i siedem prestiżowych certyfikatów przyznanych inwestycjom Ghelamco to rezultat wieloletniej pracy nad wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań, ale także zobowiązanie i wyzwanie dla nas jako dla dewelopera do dalszych wysiłków w tym zakresie. Mam nadzieję, że dzięki kolejnym projektom, takim jak powstający Warsaw Spire, który dostarczy kolejne 100 000 m2 certyfikowanej BREEAM powierzchni, uda się nam to osiągnąć - komentuje Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Certyfikat BREEAM ocenia budynek pod kątem bardzo zróżnicowanych aspektów takich jak samopoczucie i zdrowie użytkowników, zużycie wody, wydajność energetyczna, zastosowanie innowacyjnych technologii i materiałów, optymalne wykorzystanie terenu, redukcja zanieczyszczeń i odpadów, transport i lokalizacja inwestycji.

Wszystkie te kryteria zrównoważonego budownictwa zostały wzięte pod uwagę w finalnej ocenie Łopuszańska Business Park. Obiekt jest wynajęty w 90% przez firmy Alior, Allianz oraz Cemex. Inwestycja jest już podwójnie certyfikowana - od lipca 2013 r. projekt jest oficjalnym partnerem programu Komisji Europejskiej "GreenBuilding Programme", który promuje rozwiązania zmierzające w kierunku maksymalizacji efektywności energetycznej budynków.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982