BIURO PRASOWE

Fundacja Maraton Warszawski, 29.09.2013

Yared Shegumo zwycięzcą 35. PZU Maratonu Warszawskiego.

Właśnie poznaliśmy nazwiska najlepszych zawodników 35. PZU Maratonu Warszawskiego.
Najszybszym zawodnikiem 35. PZU Maratonu Warszawskiego został Yared Shegumo (Polska), który dystans 42 195 m pokonał w 02:10:34. Na podium znaleźli się także: Weldu Negash Gebretsadik (Norwegia) z czasem 02:10:37 oraz Solomon Molla Tiumauy (Etiopia)(02:10:39).

Najszybszą kobietą na linii mety była Goitetom Haftu Teshema (Etiopia), który na metę dotarł w czasie 02:29:32.

Wstępną tabelę wyników klasyfikacji generalnej mężczyzn prezentujemy poniżej:
1. Yared Shegumu (Polska) 02:10:34
2. Weldu Negash Gebretsadik (Norwegia) 02:10:37
3. Solomon Molla Tiumauy (Etiopia) (02:10:39)
4. Wosen Zeleke Demse (Etiopia) (02:10:56)
5. Hassan Omanga Mokaya (Kenia) (02:12:36)
6. Chala Lemi (Kenia) (02:13:31)
7. Boniface Nduva (Kenia) (02:16:31)
8. Alebachew Debash Wale (Kenia) (02:17:41)

8. Magdalena Skarzyńska (Polska) 02:58:14

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym zawodnikom dalej kibicujemy na trasie 35. PZU Maratonu Warszawskiego!

***

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania
w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.