BIURO PRASOWE

Fundacja Maraton Warszawski, 25.09.2013

Sportowy weekend 35. PZU Maratonu Warszawskiego


Największe sportowe święto stolicy odbędzie się już w najbliższy weekend. Bieg maratoński, bieg na 5 kilometrów, maraton rolek i hand-bike. Na starcie wielkie sportowe gwiazdy i tysiące amatorów biegania. Drużynowe Mistrzostwa Polski, Targi Sport&Fitness 2013, bezpłatne badania profilaktyczne, kino 5D, seminaria biegowe, wielobój sportowy dla najmłodszych i wiele więcej! To wszystko czeka na sportowców i kibiców w samym sercu Warszawy już 28 i 29 września!
REKORDOWY BIEG
W 35. PZU Maratonie Warszawskim weźmie udział 10 tysięcy zawodników z ponad 60 krajów. Dotychczasowy rekord frekwencji w biegach maratońskich w Polsce został ustalony w ubiegłym roku w Warszawie - linię mety przekroczyło wówczas 6797 biegaczy.Zgłoszenia online do udziału w zawodach zostały już zamknięte. Zgłoszenia będą możliwe jeszcze w Biurze Zawodów 35. PZU Maratonu Warszawskiego, w dniach 27-28 września 2013, z zastrzeżeniem, że pula numerów na bieg maratoński dostępnych w biurze wynosi 200. Zapisywać będzie można się również do startu w Biegu na 5 km, do momentu wyczerpania limitu miejsc startowych.

Biuro zawodów będzie czynne wyłącznie w dniach: 27 września (piątek) w godz.12:00 - 20:00 oraz 28 września (sobota) w godz. 10:00 - 20:00. Adres Biura Zawodów: Stadion Narodowy w Warszawie, al. Księcia J. Poniatowskiego 1.

BOGATY PROGRAM

Program tegorocznego Maratonu Warszawskiego jest niezwykle bogaty, jak przystało na jubileuszową edycję największego biegu maratońskiego w Polsce. Rywalizacja zacznie się już w sobotę o godz. 12:00 Maratonem na rolkach. O godz. 16:00 będziemy świadkami wyścigu na dystansie maratońskim wózków sportowych typu hand-bike. Tego samego dnia na Stadionie Narodowym odbędą się bezpłatne seminaria biegowe. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w wieloboju sportowym, a ich rodzicie skorzystać z szerokiej oferty sprzętu sportowego podczas Expo Sport&Fitness 2013. W niedzielę, odbędzie się bieg towarzyszący maratonowi na dystansie 5 km. Jego uczestnicy wybiegną na trasę 30 minut
po maratończykach.

Dla wszystkich zawodników i kibiców spędzających czas na trasie 35. PZU Maratonu Warszawskiego, PZU przygotował na płycie Stadionu Narodowego wiele atrakcji. Do dyspozycji odwiedzających PZU oddaje specjalny namiot medyczny "Przystanek Zdrowie", w którym będzie można wykonać badania pulmonologiczne, pomiar cholesterolu oraz badanie poziomu cukru. Wiele emocji zapewni kino 5D, w którym można będzie zobaczyć film ukazujący brawurową i niebezpieczną jazdę samochodem oraz jej skutki.

Na płycie stadionu znajdzie się także strefa zabaw dla dzieci oraz leżaki, umożliwiające odpoczynek po biegu lub wygodne kibicowanie. Na miejscu będzie także możliwość zrobienia indywidualnej, pamiątkowej koszulki biegowej.

MISTRZOWSKA OBSADA
Przez cały weekend, we wszystkich czterech biegach, będziemy mogli podziwiać zmagania sportowców światowego formatu. Na starcie 35. PZU Maratonu Warszawskiego zobaczymy Felixa Limo - wielokrotnego zwycięzcę największych maratonów na świecie ( Chicago, Londyn, Berlin, Rotterdam), z rekordem życiowym: 2:06:14. Największą gwiazdą rywalizacji na rolkach będzie Aleksandra Goss - zdobywczyni Pucharu Świata w tej konkurencji. Dwukrotny zdobywca złotego medalu z igrzysk paraolimpijskich w Londynie: Rafał Wilk - pojedzie na czele maratonu hand-bike, a w Biegu na Piątkę zobaczymy wielokrotnego mistrza olimpijskiego w chodzie sportowym - Roberta Korzeniowskiego.

Rywalizację maratońską najlepiej podziwiać na żywo, ale dla wszystkich, którzy nie mogą być na miejscu przygotowano transmisję z zawodów. Od startu do finiszu ostatniego zawodnika na www.maratonwarszawski.com będzie można śledzić przebieg imprezy.WYŚCIG O SAMOCHÓD
29 września, punktualnie o godz. 9:00, rozpocznie się wyścig o nagrodę specjalną 35. PZU Maratonu Warszawskiego - samochód Renault Captur. Nagroda jest tylko jedna. Trafi w ręce pierwszego mężczyzny albo pierwszej kobiety na mecie maratonu. Co zadecyduje o zwycięstwie?

18 minut i 28 sekund - tyle wynosi różnica czasu między najlepszymi czasami uzyskanymi kiedykolwiek w Polsce w biegu maratońskim przez kobietę (2:26:45, Karolina Jarzyńska, Łódź 2013) i mężczyznę (2:08:17, John Sammy Kibet, Warszawa 2011). Właśnie 18 minut i 28 sekund będzie punktem odniesienia w walce między najszybszym biegaczem i najszybszą biegaczką na mecie 35. PZU Maratonu Warszawskiego. Jeżeli różnica czasu między nimi będzie większa niż 18:28 - samochód trafi w ręce najszybszego mężczyzny. Jeżeli mniejsza - w ręce najszybszej kobiety.

SPEKTAKULARNA TRASA
Ostatnia niedziela września to dzień szczególny dla wszystkich maratończyków, którzy punktualnie o godz. 9:00 wystartują z obu nitek mostu Poniatowskiego, by pokonać dystans 42,195 km najciekawszymi ulicami Warszawy. Zawodnicy przebiegną ulicą Marszałkowską z Pałacem Kultury i Nauki, Aleją Tomasza Hopfera oraz Łazienkami Królewskimi. W trakcie biegu miną dziesiątki zabytków i ważnych stołecznych obiektów. Trasa tegorocznego Maratonu Warszawskiego sprzyjać ma również łamaniu rekordów. Meta biegu już po raz drugi będzie znajdować się na najnowocześniejszej arenie sportowej w kraju - Stadionie Narodowym. Więcej informacji o trasie na: http://pzumaratonwarszawski.com/node/70462

KIBICE NA TRASIE
Dla wszystkich kibiców, Warszawiaków i przyjezdnych przygotowano mnóstwo atrakcji. Na trasie usłyszymy kilkanaście zespołów muzycznych: na Moście Poniatowskiego od strony Ronda Waszyngtona zagrają bębniarze z Klick&Drum, w tunelu na Wisłostradzie zaśpiewa jeden z najlepszych chórów w Polsce- Sound&Grace, a na rondzie de Gaulle'a wystąpi uwielbiane przez biegaczy Pogotowie Energetyczne. Szczególny mocny doping czekać będzie maratończyków na ulicy KEN, gdzie Władze Dzielnicy przygotowały Ursynowską Strefę Kibicowania oraz w Wilanowie - na Alei Rzeczypospolitej biegaczy wspierać będą kibice, których już teraz do gorącego przyjęcia maratończyków zachęca Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów.


WIELKI JUBILEUSZ
Maraton Warszawski to impreza z wieloletnią tradycją, która na stałe wpisała się do jesiennego kalendarza Warszawy. To święto tysięcy biegaczy, którzy miesiącami, a często i latami walczą ze swoimi słabościami, by w końcu stanąć na starcie maratonu i przebiec ponad 42 km.

Liczymy, że tegoroczna, jubileuszowa edycja przyciągnie jeszcze większe grono zawodników i kibiców, a rozmach imprezy sprawi, że mieszkańcy miasta będą dumni, że to właśnie w Warszawie odbywa się jeden z najlepszych maratonów w całej Europie.

Więcej informacji na temat 35. PZU Maratonu Warszawskiego i wydarzeń towarzyszących można znaleźć na stronie www.maratonwarszawski.com.

***

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania
w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Kontakt dla mediów:
Fundacja „Maraton Warszawski”
Magda Skrocka
+48 510 281 438

Partner of Promotion
Marcin Bratkowski
+ 48 22 858 74 58 wew. 52