BIURO PRASOWE

Fundacja Maraton Warszawski, 21.04.2013

Drużyna Kondycja zwycięzcą Sztafety Maratońskiej Accreo Ekiden!

Drużyna Kondycja zajęła pierwsze miejsce w 9 edycji Accreo Ekidenu osiągając czas 02:39:00, a triumfatorem pierwszych, Międzynarodowych Mistrzostw Polski Sztafet Firmowych została drużyna Faurecia Team. Do rywalizacji przystąpiło niemal 500 sześcioosobowych drużyn z całej Polski. Każda z nich do pokonania miała trasę 42,195 km, która została podzielona na odcinki o długości: 7,195 km, 2x10 km oraz 3x5 km.
3000 zawodników stanęło dziś na starcie największej w Europie Sztafety Maratońskiej Accreo Ekiden. Bieg rozegrany został w dwóch turach. Pierwsze zespoły wystartowały o godzinie 9:00, a pozostałe o 14:00. Adrenalina rosła z każdym kolejnym kilometrem, czemu dorównywał gorący doping licznie zgromadzonych kibiców!

W parku na warszawskiej Kępie Potockiej rozegrała się zacięta rywalizacja, która wyłoniła zwycięzcę: Drużyna Kondycja, dotarła na metę jako pierwsza, w czasie: 02:39:00. Podczas tegorocznej edycji biegu rozegrane zostały również Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sztafet Firmowych, w których zwycięstwo odniósł zespół: Faurecia Team.

Prezentujemy wyniki najszybszych drużyn w poszczególnych klasyfikacjach.

3. ACCREO ALL BLUES - 03:06:04

Pełna lista drużyn wraz z wynikami dostępna będzie na stronie internetowej biegu: www.accreoekiden.pl. Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnych wyników!

***

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania
w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.