BIURO PRASOWE

Logitech, 09.10.2012

Jedna z najgorętszych premier sezonu gamingowego: najnowsza klawiatura mechaniczna Logitech!


Firma Logitech wprowadza na rynek nowy produkt z dedykowanej graczom serii G: Logitech(r) G710+ Mechanical Gaming Keyboard. Ten model poddano szczegółowym testom. Miłośnicy gier mogą więc być pewni, że podczas gry Logitech(r) G710+ Mechanical Gaming Keyboard pozwoli im w pełni kontrolować sytuację, nie odciągnie uwagi od tego co dzieje się na ekranie i nie opóźni reakcji.
- Logitech G710+ Mechanical Gaming Keyboard zaprojektowano z myślą o graczach - powiedział Mark Starrett, senior global product manager w firmie Logitech. - Do przetestowania tego modelu zaprosiliśmy przedstawicieli różnych środowisk: profesjonalnych graczy, amatorów gamingu oraz dziennikarzy. Chcieliśmy mieć pewność, że nasz najnowszy produkt nie tylko spełni, ale wręcz przekroczy oczekiwania.

Mechaniczne klawisze pozwalają na szybką reakcję, wystarczy przycisnąć je na 4 mm z siłą nacisku 45g. W jaki sposób udało nam się sprawić, by klawisze pracowały cicho i błyskawicznie? W Logitech(r) G710+ Mechanical Gaming Keyboard zastosowano tłumiący dźwięk pierścień. Premierową klawiaturę cechuje również duża wytrzymałość - szeroko zakrojone testy wykazały m.in., że bez problemu wytrzyma minimum 50 milionów uderzeń w klawisze.

Wszystkie klawisze są podświetlane białym światłem LED - w zależności od upodobań można wybrać jeden z czterech stopni jasności bądź całkowicie je wyłączyć. Podświetlenie klawiszy WASD oraz strzałek może być regulowane niezależnie od pozostałych przycisków.

Zaktualizowane oprogramowanie Logitech Gaming Software pozwala przypisywać klawiszom kompleksowe makra i złożone skrypty LUA (do 18 na jedną grę). Wszystkie 110 klawiszy wykorzystuje technologię anti-ghosting, a 26 spośród nich mechanizm rollover, dzięki czemu możesz precyzyjnie wykonywać rozbudowane komendy. Klawiatura Logitech G710+ Mechanical Gaming Keyboard jest kompatybilna z Microsoft Windows(r) 8, Windows(r) 7 i Windows Vista(r).

- Logitech G710+ Mechanical Gaming Keyboard użyłem po raz pierwszy na MLG Summer Arena - powiedział NYJacky z Team Curse. - Spojrzałem na swój creep score po zakończeniu turnieju, był wyższy niż zwykle. Zazwyczaj do nowej klawiatury trzeba się dość długo przyzwyczajać - z tym modelem dzieje się to bardzo szybko. Nawet przez myśl nie przechodzi mi by zamienić ją na jakąś inną.

Cena i dostępność
Logitech G710+ Mechanical Gaming Keyboard będzie dostępna w USA na początku listopada oraz Europie na początku grudnia 2012. Sugerowana przez producenta cena detaliczna wyniesie 599,99 PLN.

***

Logitech - informacje
Logitech jest światowym liderem w dziedzinie produktów służących cyfrowej rozrywce.
Od urządzeń komputerowych, przez domową rozrywkę, po platformy komunikacyjne, Logitech oferuje sprzęt i oprogramowanie umożliwiające nawigację w świecie cyfrowej rozrywki - muzyki, wideo, gier, mediów społeczościowych czy komunikacji przez Internet. Tworzone przez Logitech rozwiązania pozwalają również w pełni korzystać z nawigacji cyfrowej, zarządzać bezpieczeństwem oraz sterować domowymi urządzeniami. Założona w 1981 roku firma Logitech International to szwajcarska spółka notowana na szwajcarskiej giełdzie SWX (LOGN) oraz w Stanach Zjednoczonych na Nasdaq Global Select Market (LOGI).

Kontakt dla mediów:
Krzysztof Machnicki, Logitech: +48(22)8448278
()

Tomasz Cichocki, Partner of Promotion: +48(22)8587458#51
()