BIURO PRASOWE

AMD, 04.09.2012

Firma AMD zapewnia wydajne i efektywne kosztowo rozwiązania dla systemów Windows Server 2012


Procesory AMD Opteron(tm) serii 4200 i 6200 pozwalają uzyskać bezkonkurencyjny stosunek ceny do wydajności.
Firma AMD (NYSE: AMD) ogłosiła, że ściśle współpracowała z firmą Microsoft w procesie rozwoju systemu Windows Server 2012 w celu dostarczenia wyjątkowych rozwiązań serwerowych zasilanych przez szeroko nagradzane procesory AMD Opteron(tm). Procesory AMD Opteron są idealnie dostosowane do zapewnienia serwerom niezrównanego stosunku ceny do wydajności, maksymalizując ich produktywność i zapewniając atrakcyjne całkowite koszta posiadania (TCO) dla klientów.

Obie firmy zoptymalizowały swoje właściwe technologie obecne w sprzęcie i oprogramowaniu w celu zaspokojenia rosnących szybko wymagań współczesnych biznesowych środowisk komputerowych, od rozległej wirtualizacji przez dalsze przetwarzanie w chmurze aż do zarządzania coraz większą ilością danych online. Przekładem mogą być szeroko wykorzystywane przez Microsoft w usłudze publicznej chmury obliczeniowej Windows Azure serwery zbudowane w oparciu o procesory AMD Opteron. Korzystając z systemu Windows Server 2012 Hyper-V klienci mogą teraz cieszyć się niespotykaną dotąd skalowalnością, obsługą aż do 64 wirtualnych procesów, jednym terabajtem pamięci na każdą wirtualną maszynę oraz wsparciem dla maksymalnie 4000 maszyn wirtualnych w każdym klastrze.

"Gratulujemy firmie Microsoft wydania systemu operacyjnego Windows Server 2012." Powiedział Suresh Gopalakrishnan, corporate vice president i general manager w dziale Servers w firmie AMD. "Procesory AMD Opteron Serii 4200 i 6200 są w pełni gotowe na to, żeby system Windows Server 2012 mógł pokazać wszystkie swoje zalety. Nasza kolejna generacja rdzeni "Piledriver" wydobywa te zalety nawet bardziej, co pozwala zaspokoić rosnące potrzeby klientów w zakresie wirtualizacji, chmur obliczeniowych i zarządzania coraz większymi zbiorami danych."

"Windows Server 2012 narodził się z chmury i powstał dla chmury; zapewnia niezwykły skok w prędkości, mocy i skalowalności. Klienci oczekują niezawodnych, skalowalnych platform sprzętowych, takich jak procesory AMD Opteron, które zapewniają stałą wydajność bez względu na to, czy obciążenie serwera rośnie czy zmniejsza się," powiedział Mike Schutz, general manager w dziale Product Marketing, Server & Tools Business w firmie Microsoft. "Połączona siła systemu Windows Server 2012 oraz procesorów AMD Opteron jest podstawą elastycznych i zwirtualizowanych środowisk oraz chmur obliczeniowych"

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()