BIURO PRASOWE

AMD, 29.08.2012

Firma AMD mianowała Jacka Hardinga na nowego członka zarządu


Firma AMD ogłosiła dziś, że Jack Harding został nowym członkiem zarządu firmy. Harding do tej pory pełnił funkcję prezesa, CEO oraz członka zarządu w eSilicon Corporation, prywatnego producenta półprzewodników i dostawcy usług produkcyjnych, którego jest współzałożycielem. eSilicon projektuje i wytwarza autorskie układy dla szerokiego grona odbiorców zarówno wśród małych jak i dużych firm. Harding posiada ponad 25 lat doświadczenia w zarządzaniu firmą specjalizującą się w produkcji półprzewodników, zwłaszcza w obszarach projektowania i produkcji układów typu ASIC i SoC.
"Jestem zaszczycony możliwością dołączenia do zarządu firmy AMD", powiedział Harding. "Firma AMD to marka światowej klasy i cieszę się, że będą mógł być częścią jej wspaniałego zespołu." Zanim stworzył firmę eSilicon Harding pełnił funkcję prezesa, CEO i członka zarządu Cadence Design Systems - firmy, która przejęła jego poprzedniego pracodawcę Cooper & Chyan Technology, Inc. Poza tym pełnił wiele kierowniczych funkcji w Zycad Corporation, a jego doświadczenie zawodowe obejmuje również firmy takie jak TXL i IBM Corporation.

Harding był również członkiem zarządu w RF Micro Devices i Global Semiconductor Alliance (GSA). Był również członkiem komitetu wykonawczego U.S. Council on Competitiveness i jest byłym członkiem komitetu do spraw oprogramowania, wzrostu i przyszłości gospodarki Stanów Zjednoczonych w National Academies. Harding posiada tytuł "licencjata nauk" z chemii i ekonomii Uniwersytetu Drew i uczęszczał do Stern School of Business na Uniwersytecie Nowego Jorku.

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()