BIURO PRASOWE

AMD, 01.08.2012

Szukając równowagi: Dlaczego komputer wciąż króluje


Co sprawia, że komputery pozostają narzedziem numer 1 w świecie biznesu? To elastyczność oraz wybór rozwiązań i technologii jakie oferują.
Jon Shortland

To nie jest łatwy czas dla specjalistów odpowiedzialnych za zakup sprzętu IT. Obecnie trwa dyskusja na temat zastąpienia klasycznych PC'tów smartfonami i tabletami. Prawdą jest, że możemy zaobserwować znaczny rozwój sektora właśnie tych urządzeń mobilnych w ciągu ostatnich kilku lat. Ale komputery typu PC oferują użytkownikom znacznie więcej. Są szybkie, wydajne graficznie, i prezentują większą wartość niż kiedykolwiek przedtem, posiadają długi czas pracy na baterii dla osób pracujących w ruchu i są w stanie obsłużyć codzienne aplikacje rozrywkowe i biznesowe których potrzebujesz. Firmy stawiające czoła wahaniom rynku potrzebują tej elastyczności bardziej niż kiedykolwiek. Posiadają ogromną ofertę systemową, sprzętową i wydajnościową dlatego zawsze odnajdziemy pośród nich produkt odpowiadający naszym potrzebom. W dzisiejszym świecie biznesu liczy się wszechstronność, dlatego też komputery pozostają idealnym narzędziem.

Komputery to przede wszystkim funkcjonalność. Dzięki połączeniu klawiatury, urządzenia wskazującego i wygodnego monitora, który umożliwia użytkownikom szybkie i komfortowe wykonywanie kompleksowych zadań takich jak m.in. wypełnianie arkuszy kalkulacyjnych czy pisanie długich dokumentów. Szybkość obliczeniowa kart graficznych, świetna jakość obrazu, wraz z solidną jakością wykonania sprawiają, że szybkość i łatwość wyświetlania danych jest bardzo duża. Oznacza to, że użytkownicy mogą z nich korzystać w bardzo efektywny sposób począwszy od tworzenia prezentacji, po sprzedaż produktów i usług dla klientów, używając komputerów jako narzędzia wizualizacji.

Komputery cały czas się zmieniają. Forma oraz specyfikacje techniczne ewoluują, tak aby wirtualnie sprostać wszystkim możliwym oczekiwaniom użytkownika. Dzisiejsze komputery z długim czasem pracy na baterii są idealne dla mobilnych użytkowników. Ultra-cienkie modele służą tym, którzy często podróżują ze swoim komputerem, w takim wypadku liczy się przede wszystkim jego waga i rozmiar, podczas gdy tradycyjnie większe modele oferują większe ekrany. Poza szeroką gamą funkcjonalności, które przekładają się na większą efektywność, coraz wyższy poziom energooszczędności przemawia na korzyść komputerów.

Przed współczesnymi komputerami stawiamy coraz więcej wyzwań. Jak im sprostać? Wierzymy, że odpowiedzią jest APU - nowoczesny układ łączący w sobie wielordzeniowy procesor i kartę graficzną. Głęboka integracja osiągnięta dzięki połączeniu tych obydwu elementów w jedno, tworzy platformę o wysokiej wydajności i energooszczędności. Dodatkowo dzięki wdrożeniu wielu autorskich technologii usprawniających jakość wideo, otrzymujemy wsparcie w trakcie procesu wizualizacji.

Jon Shortland pełni funkcję Head of Commercial Channel Business w firmie AMD, producentowi mikroprocesorów, który stworzył układy APU

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()