BIURO PRASOWE

Segro, 10.08.2012

Budowa nowoczesnego centrum przeładunkowego w ramach SEGRO Business Park Łódź zakończona


Na terenie SEGRO Business Park Łódź zakończyła się budowa nowoczesnego centrum przeładunkowego o powierzchni 7 600 m². Nowy obiekt, który powstał w oparciu o umowę typu pre-let, wyposażony jest w 50 doków przeładunkowych do obsługi samochodów ciężarowych oraz 83 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i transportowych. Łódzka inwestycja SEGRO, strategicznie zlokalizowana w centrum kraju, nadal posiada duży potencjał rozwojowy.
"W SEGRO zawsze staramy się dostarczać najwyższej jakości powierzchnie biznesowe dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Ukończony obiekt jest tego doskonałym przykładem. Dzięki wzorowej współpracy z klientem podczas całego procesu inwestycyjnego powstał jeden z najnowocześniejszych budynków typu cross-dock w Polsce w jednej z najlepiej zlokalizowanych inwestycji dystrybucyjnych w regionie. Z chwilą oddania do użytku kolejnego odcinka Autostrady A2 w kierunku Warszawy SEGRO Business Park Łódź staje się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do prowadzenia działalności logistycznej" wyjaśnia Waldemar Witczak, Dyrektor Regionu SEGRO.

Głównym atutem inwestycji jest jej centralne położenie na mapie Polski. Doskonałe skomunikowanie z siecią najważniejszych dróg w kraju pozwala najemcom w pełni wykorzystywać możliwości operacyjne. Obiekt położony jest zaledwie 6 kilometrów od centrum miasta, przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych Łodzi - ulicy Rokicińskiej, 15 kilometrów od połączenia z nową autostradą A2 oraz w odległości jedynie 2 kilometrów od przyszłego skrzyżowania z autostradą A1 łączącą Gdańsk, Łódź i Katowice. Trzeci budynek w ramach SEGRO Business Park Łódź został oddany do użytku zgodnie z planem, w ostatnich dniach lipca. Potencjał rozwojowy parku wynosi 16 000 m2, a po ukończeniu wszystkie obiekty zaoferują łącznie niemal 55 000 m2 nowoczesnej powierzchni biznesowej.

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

SEGRO
Agnieszka Sabat
+48 32 603 03 00,

Partner of Promotion
Anna Lipińska
+48 22 858 74 58 wew. 81

Partner of Promotion
Jarosław Zakrzewski
+48 22 858 74 58 wew. 68

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6,3 mln m2 o wartości ponad 8 mld funtów. Spółka świadczy swoje usługi klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w dziesięciu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com/pl