BIURO PRASOWE

Segro, 23.04.2012

DB Schenker Logistics w SEGRO Logistics Park Gdańsk


SEGRO, wiodący deweloper i zarządca nowoczesnej powierzchni biznesowej, ma przyjemność poinformować o pierwszym najemcy w SEGRO Logistics Park Gdańsk. Firma DB Schenker podpisała umowę typu pre-let na realizację wysokowydajnego terminalu przeładunkowego w ramach nowej inwestycji SEGRO realizowanej obecnie na Pomorzu.
Z końcem lutego SEGRO podpisało wieloletnią umowę najmu z firmą DB Schenker Logistics na pierwszy obiekt w ramach SEGRO Logistics Park Gdańsk. Jeden z czołowych dostawców zintegrowanych usług logistycznych zajmie 4 500 m2 powierzchni magazynowej oraz dodatkowe 850 m2; powierzchni biurowej w nowym budynku powstającym na niemal 3,5-hektarowej działce. W nowej inwestycji umieszczony zostanie magazyn przeładunkowy spełniający najwyższe wymagania operatora logistycznego. Firma DB Schenker Logistics współpracuje z deweloperem już od 2008 roku, kiedy wynajęła ponad 7 500 m2; w obiekcie magazynowo-logistycznym w ramach Tulipan Park Gliwice.

Brytyjski deweloper rozpoczął prace na działce pod budowę centrum logistycznego
w Gminie Pruszcz Gdański. Nowa inwestycja, SEGRO Logistics Park Gdańsk, jest zaprojektowana spełniając najwyższe standardy jakości. Obiekt położony jest na działce usytuowanej w Będzieszynie, bezpośrednio przy obwodnicy Trójmiasta i autostradzie A1. Bliskości ważnych dróg krajowych oraz portów bałtyckich stwarza dogodne warunki do efektywnego prowadzenia działań logistycznych oraz ułatwia dostęp do lokalizacji na terenie całej Polski oraz w krajów Europy północnej.

"SEGRO dało się poznać jako partner godny zaufania, dlatego zdecydowaliśmy się powierzyć mu wymagające zadanie wybudowania nowego magazynu przeładunkowego. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z naszym kontrahentem i jego zespołem specjalistów. Sądzimy, że SEGRO Logistics Park Gdańsk zapewni nam doskonałe możliwości ekspansji, pozwalając na konsolidację naszej rosnącej aktywności w nowej, atrakcyjnej lokalizacji" powiedział Igor Nowaczyk, Dyrektor Oddziału Gdynia Schenker Sp. z o.o.

"Ogromną zaletą inwestycji jest jej lokalizacja, która pozwala rozwijać działalność logistyczną wykorzystując bliskość Morza Bałtyckiego oraz potencjał ponadmilionowej trójmiejskiej aglomeracji", powiedziała Magdalena Szulc, Business Unit Director SEGRO Central Europe komentując proces rozwoju SEGRO Logistic Park Gdańsk. "Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że tak renomowany i prestiżowy klient jak DB Schenker Logistics będzie pierwszym najemcą w naszej nowej lokalizacji i ponownie zdecydował się podjąć długofalową współpracę z SEGRO" dodała Szulc.

SEGRO Logistics Park Gdańsk dostarczy na rynek 95 000 m2 nowoczesnej powierzchni biznesowej przeznaczonej na magazyny i lekką produkcje przemysłową. Najmniejsze moduły będą dostępne już od 2500 m2 i mogą zostać zaprojektowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami najemców. Zaplanowany w Parku wygodny i funkcjonalny układ komunikacyjny uwzględnia szerokie drogi wewnętrzne, place manewrowe oraz parkingi dla ciężarówek. Dogodny dostęp do inwestycji zapewni 1,5-kilometrowa oświetlona droga dojazdowa z ciągiem pieszo-rowerowym. Wraz z budową obiektu dedykowanego dla DB Schenker Logistics, SEGRO planuje w tym roku zbudować łącznie 10 000 m2; powierzchni magazynowej na terenie SEGRO Logistics Park Gdańsk w ramach Fazy I.

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

SEGRO
Agnieszka Sabat
+48 32 603 03 00,

Partner of Promotion
Anna Lipińska
+48 22 858 74 58 wew. 81

Partner of Promotion
Jarosław Zakrzewski
+48 22 858 74 58 wew. 68

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6,3 mln m2 o wartości ponad 8 mld funtów. Spółka świadczy swoje usługi klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w dziesięciu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com/pl