BIURO PRASOWE

Fundacja Maraton Warszawski, 25.09.2011

Daniel Formela triumfatorem Biegu Olimpijskiego przy 33. Maratonie Warszawskim

Pierwszy w biegu na dystansie 8 km był Daniel Formela, który pokonał trasę w 28 minut 19 sekund. Za nim na podium uplasowali się: Grzegorz Kruszyński z czasem 28 minut 21 sekund oraz Ireneusz Wesołowski (29 minut 01 sekund).
Wśród kobiet triumfowała Marie-Helene Massard, która pokonała trasę w czasie 30 minut 45 sekund. Za nią na mecie zameldowały się kolejno: Katarzyna Dziwosz z czasem 30 minut 57 sekund oraz Maria Maj-Roksz (32 minut 11 sekund).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

***

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania
w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.