BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 30.04.2009

Agnieszka Chylińska już grała w The Sims(tm) 3!


Pierwszą osobą, która miała okazję sprawdzić, jak kreuje się wirtualne życie i podzielić się wrażeniami z najnowszej, trzeciej części gry The Sims była Agnieszka Chylińska.
Agnieszka po raz pierwszy zagrała w The Sims w 2000 roku, w chwili wejścia gry na rynek i od razu stała się jej wierną fanką. Firma Electronic Arts zaprosiła Agnieszkę do współpracy przy The Sims już w 2004 roku, przy premierze drugiej części gry - gracze mogli pobrać z Internetu awatar artystki. Już od połowy kwietnia Agnieszka testuje grę, a oto jej wrażenia.

- Pierwsze wrażenia? Warto było czekać! Teraz gra w The Sims jest czystą, niczym niezakłóconą przyjemnością. Miasto stoi dla nas otworem i nie czekając na nic przemieszczamy się naszym Simem szybko i płynnie, bez utraty cennego czasu. A same Simy? Nowe postaci to majstersztyk nowoczesnego projektowania gier. Są coraz bardziej do nas podobne;-)!!! Mają złożoną osobowość i dopracowany najmniejszy szczegół jeśli chodzi o ich wygląd, a my jako gracze mamy ogromną frajdę z tworzenia ich i nadawania im cech charakteru - powiedziała Agnieszka Chylińska. - Sam przebieg gry, mimo wielu nowych opcji, zachwyca i nie pozwala oderwać się od komputera. Wszelkie nowe funkcje opanowuje się bez problemu, intuicyjnie i z zaciekawieniem. Dzięki podpowiedziom można bardzo szybko wdrożyć się do gry i już po chwili radzimy sobie sami w zachwycającym świecie The Sims 3 - dodała Agnieszka.

Seria The Sims wymyślona i rozwinięta przez legendarnego twórcę gier Willa Wrighta (twórca m.in. SimCity, SPORE) cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością od wielu lat. Do tej pory już 4 razy była hitem roku w salonach empik. W 2003 roku nagrodę dla najlepiej sprzedającej się gry zdobył dodatek do pierwszej części The Sims: Gwiazda, w 2004 - gra The Sims 2 a w 2005 - dodatek The Sims 2: Na studiach. Natomiast zestaw The Sims 2 Double Deluxe (gra podstawowa z dodatkiem Nocne życie i akcesoriami Impreza) została wyróżniona nagrodą Bestseller Empiku 2008. W kwietniu 2008 roku została sprzedana na świecie 100 milionowa gra z serii The Sims. Na gwiazdkę 2008 sprzedała się w Polsce milionowa płyta ze znaczkiem The Sims 2. Polska jest jednym z największych krajów w Europie, jeżeli chodzi o liczbę graczy w The Sims. Ta symulacja życia ma w naszym kraju wielu aktywnych fanów, gromadzących się w społecznościach internetowych.

Premiera gry The Sims 3 będzie miała miejsce 5 czerwca. Gra zostanie wydana na komputery PC, komputery MAC oraz telefony komórkowe. Będzie również dostępna w systemie elektronicznej dystrybucji EA Store na www.eastore.pl. Więcej informacji na temat gry The Sims 3 znajduje się na stronie thesims3.com.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: