BIURO PRASOWE

Xerox, 24.04.2009

Xerox Phaser 6128MFP - więcej koloru w biurach


WARSZAWA, 24.04.2009 r. - Xerox wprowadził dzisiaj do oferty nowe, kolorowe urządzenie wielofunkcyjne Xerox Phaser 6128MFP, które zostało stworzone z myślą o użytkownikach indywidualnych i małych grupach roboczych. Nowe urządzenie wielofunkcyjne producenta bazuje na docenionej przez użytkowników drukarce Phaser 6125 i zawiera funkcje wykorzystane w urządzeniu Phaser 6180MFP.
"Cały czas wzrasta zapotrzebowanie na dokumenty biurowe w kolorze. Potwierdza to dziewięcioprocentowy wzrost sprzedaży kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych
w ostatnim kwartale 2008 roku"
, powiedział Roy Harding, vice president, Xerox Office Group for Developing Markets Operations. "Wraz ze zwiększającą się liczbą urządzeń kolorowych dostępnych w przystępnych cenach, przedsiębiorstwa uświadamiają sobie, że profesjonalnie wyglądające dokumenty w kolorze umożliwiają uzyskanie pozytywnego wrażenia o firmie wśród klientów i przyczyniają się do wzrostu dochodów."

Kosztujący 3199 PLN brutto, Xerox Phaser 6128MFP umożliwia kopiowanie, skanowanie, faksowanie oraz druk dokumentów z prędkością do 12 stron A4 na minutę w kolorze i do 16 stron A4 w czerni i bieli.

Urządzenie może w jednym czasie drukować i faksować dokumenty. Funkcja Run Black pozwala na ciągłe drukowanie w czerni i bieli do momentu wymiany kolorowego tonera, a 400MHz procesor i 384MB pamięci zapewniają szybką i wydajną pracę nawet przy złożonych projektach. Xerox Phaser 6128MFP jest gotowy do pracy po zaledwie 27 sekundach. Poza tym, nowy model jest urządzeniem jednoprzebiegowym, czyli wszystkie kolory są nanoszone na kartkę w tym samym czasie, dzięki czemu urządzenie pracuje cztery razy szybciej niż drukarki czteroprzebiegowe.

Instalacja i konfiguracja Xerox Phaser 6128 MFP nie sprawiają kłopotów. Duży, łatwy w obsłudze, przedni panel z wyświetlaczem daje dostęp do wielu funkcji przeznaczonych dla grup roboczych, takich jak skanowanie sieciowe przez FTP, czy SMB, zabezpieczony dostęp do drukowania i innych funkcji urządzenia, co pomaga w kontrolowaniu kosztów i wykorzystaniu druku w kolorze przez pracowników. Opcja ID Card Copy pozwala na wykonywanie kopii obu stron dokumentów tożsamości na jednej kartce, a system LAN Fax, który umożliwia na wysyłanie faksów bezpośrednio z komputera daje możliwość szybszego wykonywania różnych, codziennych działań biurowych.

Xerox Phaser 6128MFP wykorzystuje toner Emulsion Aggregate High Gloss (EA-HG), który pozwala na uzyskiwanie wyższej rozdzielczości wydruków i ostrzejszych obrazów. Dzięki tej nagradzanej technologii, Phaser 6128MFP drukuje obrazy o bardziej żywych kolorach, a przy tym zużycie tonera EA jest mniejsze o 40-50% niż w przypadku standardowych tonerów. Poza tym, chemiczny proces powstawania tonera powoduje zmniejszoną emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Dostępność

Xerox Phaser 6128MFP posiada certyfikat ENERGY STAR(r). Urządzenie jest dostępne u Autoryzowanych Partnerów Xerox.

***

Informacje o firmie Xerox Polska

Więcej informacji o firmie Xerox na stronie: http://www.xerox.com Komentarze oraz perspektywy dla przemysłu poligraficznego mogą Państwo znaleźć na stronie http://www.xerox.com/blogs lub http://www.xerox.com/podcasts.

Xerox(r), Xerox oraz element graficzny w kształcie kuli są własnością Xerox Corporation i mogą być zastrzeżone.

Kontakt dla mediów:

Marta Kwapisz,
Partner of Promotion,
22 858 74 58 #42,