BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 19.02.2009

Przedstawiamy zupełnie nową grę spod znaku Dead Space(tm)


Horror w przestrzeni kosmicznej trwać będzie nadal, ale tym razem doświadczą go gracze na konsoli Wii(tm).
Bestsellerowa gra Dead Space, która okazała się jedną z największych niespodzianek ubiegłego roku, doczeka się godnej następczyni. Będzie nią produkcja, zatytułowana Dead Space(tm) Extraction, mająca trafić na sklepowe półki już jesienią bieżącego roku w wersji dla Wii. Dzięki innowacyjnemu systemowi sterowania przy pomocy pilota Wii, gracze będą mogli doznać niepowtarzalnych wrażeń.

Fabuła Dead Space Extraction zostanie umieszczona przed wydarzeniami, które miały miejsce na pokładzie statku górniczego USG Ishimura z gry Dead Space. Poznamy historię grupy kolonistów, którzy desperacko będą uciekać przed przerażającymi stworzeniami w małej, górniczej kolonii Aegis VII, znajdującej się gdzieś na peryferiach galaktyki. Będziemy mogli wcielić się w bohaterkę, która po tym, jak większość jej załogi przemieni się w straszliwe monstra, stanie się jedyną nadzieją na ocalenie dla tych, którym uda się pozostać przy życiu i nie postradać zmysłów z przerażenia. Nowe postaci, rodzaje broni, zagadki i możliwość zabawy w kooperacji - tego w Dead Space Extraction z pewnością nie zabraknie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się przygotować Dead Space specjalnie na konsolę Wii. Nintendo może popisać się wspaniałą historią, jeżeli chodzi o gatunek horroru i cieszy nas, że tradycja ta zostanie podtrzymana dzięki Dead Space Extraction - powiedział Glen Schofield, producent wykonawczy. - W trakcie tworzenia oryginalnego Dead Space doszliśmy do wniosku, że wciąż mamy jeszcze bardzo wiele do opowiedzenia. Dead Space Extraction jest tego wynikiem, w którym z całą pewnością nie zabraknie krwi i klimatu grozy. Tego właśnie oczekują fani.

Zwiastun Dead Space Extraction
[html][/html]

Więcej informacji na temat gry Dead Space Extraction znajduje się na oficjalnej stronie www.deadspacegra.pl oraz pod adresem www.ea.pl.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: