BIURO PRASOWE

Procter & Gamble - Pampers , 29.01.2009

Kiedy zmienia się maluszek, Pampers zmienia typ pieluszek


W pierwszych miesiącach życia maluszek rośnie i rozwija się bardzo szybko. Aby wspierać zdrowy i prawidłowy rozwój dzieci w każdym wieku, Pampers stworzył 3 linie pieluszek i chusteczek pielęgnacyjnych, które jako jedyne dopasowane są do zmieniających się potrzeb dzieci na wszystkich etapach rozwoju.


W chwili narodzin maleństwo opuszcza bezpieczne, znajome otoczenie i znajduje się w nieznanym, ogromnym świecie, stając przed prawdziwym wyzwaniem. Aby prawidłowo się rozwijać, potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i komfortu. Na tym etapie rozwoju skóra maleństwa jest niezwykle cienka, a przez to również delikatna. W miarę dorastania maluszek staje się coraz bardziej aktywny. Długi, mocny sen na zmianę z odkrywaniem świata, to podstawy jego prawidłowego rozwoju. W czasie różnych aktywności i podczas snu obwód brzuszka dziecka może się zmienić nawet o 3 cm. Takie zmiany mogą sprawić, że pieluszka zacznie źle przylegać i przeciekać lub uciskać brzuszek, przeszkadzając maluchowi w prawidłowym rozwoju. Rosnące i stale zmieniające się dzieci szybko zdobywają coraz większą swobodę ruchów, nowe doświadczenia, zaczynają uczyć się samodzielności. Maluchy w wieku powyżej 8. miesiąca życia potrzebują pieluszki zapewniającej doskonałą ochronę, którą łatwo można zmienić i będzie pomagała w nauce samodzielności.

Pampers New Baby - ochrona i pielęgnacja najdelikatniejszej skóry
Pieluszki New Baby miękko otulają ciało dziecka i chronią jego bardzo delikatną skórę. Mają unikalną warstwę Dry Layer, która gwarantuje wyjątkową suchość, a dzięki technologii Complete Care (w rozmiarze "Newborn") pieluszki te chłoną nie tylko siusiu, ale także luźne kupki. Na wewnętrznej powierzchni pieluszki znajduje się balsam pielęgnacyjny, który pomaga chronić skórę przed podrażnieniami. Jednocześnie na całej swojej powierzchni pieluszka jest przewiewna. Dzięki nowym, najbardziej rozciągliwym boczkom Pampers New Baby miękko otulają ciało maluszka, a elastyczne falbanki pomagają, aby nic nie przedostało się na zewnątrz.

Chusteczki Pampers Sensitive to pierwsze chusteczki pielęgnacyjne zawierające balsam z rumiankiem i aloesem, znanymi z właściwości łagodzących i przeciwzapalnych. Przeznaczone są do stosowania podczas każdej zmiany pieluszki niemowlaka, ponieważ są najdelikatniejsze wśród chusteczek Pampers. Są bardzo miękkie, a przy tym wytrzymałe i elastyczne. Nie zawierają substancji zapachowych i pomagają przywracać naturalne pH skóry dziecka.

Pampers Active Baby - najbardziej rozciągliwe boczki, aby nic nie przeciekało
Elastyczne boczki pieluszek Pampers Active Baby dopasowują się do ciała dziecka, ponieważ rozciągają się i kurczą nawet o 8 cm. Mają wkład chłonny o anatomicznym kształcie, który szybko absorbuje wilgoć, a dzięki unikalnej warstwie Dry Layer gwarantują wyjątkową chłonność. Elastyczne falbanki miękko układają się wokół nóżek maluszka. Na wewnętrznej powierzchni pieluszki znajduje się balsam pielęgnacyjny, który tworzy na skórze specjalną warstwę ochronną. Pieluszka jest przewiewna na całej swojej powierzchni.

Chusteczki pielęgnacyjne Pampers Baby Fresh dopełniające linię Active Baby wspierają codzienną pielęgnację delikatnej skóry dziecka podczas jej oczyszczania. Mają wyjątkowo mięsistą strukturę i dobrze przylegają do skóry, a zawarty w chusteczkach balsam Bath Fresh posiada właściwości oczyszczające oraz pielęgnacyjne. Dzięki niemu skóra pozostaje świeża jak po kąpieli przez długi czas.

Pampers Active Boy/ Girl - innowacyjne pieluchomajtki dopasowane do płci malucha
Pieluchomajtki Pampers Active Boy i Active Girl zakładane są jak majteczki, dzięki czemu zachęcają malucha do nauki samodzielności. Mają wyjątkowo chłonny wkład umieszczony z przodu dla chłopców i pośrodku dla dziewczynek, absorbujący wilgoć dokładnie w miejscach jej występowania. Najbardziej rozciągliwe boczki zapewniają swobodę ruchów oraz pomagają, aby nic nie przeciekało. Można je łatwo rozerwać podczas zdejmowania, co zwiększa wygodę, łatwość zmiany i zachowanie czystości. Miękki i przewiewny materiał na powierzchni przepuszcza świeże powietrze do skóry dziecka.

Dla kompletnej pielęgnacji skóry dziecka, Pampers oferuje chusteczki Pampers Naturals, dopełniające linię Active Boy i Active Girl. Przeznaczone są do delikatnego oczyszczania skóry dziecka, zapewniając czystość od stóp do głów, usuwając również zabrudzenia z jedzenia, kredek, czy piasku. Chusteczki zawierają specjalny balsam pielęgnacyjny pomagający chronić skórę przed podrażnieniami.

Pieluszki oraz chusteczki Pampers mają rekomendację Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

Rozmiary pieluszek Pampers:

Pieluszki Pampers New Baby:
- newborn (2-5 kg),
- mini (3-6 kg).

Pieluszki Pampers Active Baby:
- midi (4-9 kg),
- maxi (7-18 kg),
- maxi plus (9-20 kg),
- junior (11-25 kg)
- extra large (16+ kg).

Pieluchomajtki Pampers Active Boy i Active Girl:
- maxi (9-14 kg),
- junior (12-18 kg),
- extra large (16+ kg).

Maksymalna sugerowana cena detaliczna pieluszek i pieluchomajtek Pampers to 52,49 zł za największe paczki w poszczególnych rozmiarach, tzw. Jumbo Pack.
Maksymalna sugerowana cena detaliczna chusteczek Pampers to 8,49 zł za pojedyncze opakowanie.

***

Kontakt prasowy:

Partner of Promotion
Agnieszka Jędrzejczyk – Wojciechowska
tel: 22 858 74 58 wew. 56