BIURO PRASOWE

Xerox, 04.06.2008

Światowa premiera systemu Xerox iGen4


WARSZAWA, 4 czerwca 2008 r. - podczas trwających targów drupa, Xerox zaprezentował swój najnowszy system do wysoko nakładowego, pełnokolorowego druku cyfrowego - Xerox iGen4. Wraz z launchem nowego modelu firma wzmacnia swoją pozycję lidera na rynku poligraficznym.
"Bazujący na sukcesie Xerox iGen3(r), niezwykle popularnym systemie do wysoko nakładowego druku cyfrowego, nowej generacji iGen4 zapewnia jakość druku i poziom automatyzacji pracy, które wyznaczają nowe standardy na rynku druku cyfrowego. Innowacje Xerox zmieniają oblicze przemysłu poligraficznego, który jeszcze kilka lat temu opierał się wyłącznie na druku offsetowym." - powiedziała Anne Mulcahy, chairman i chief executive officer Xerox Corp.


iGen4 został wyposażony w szybki spektrofotometr pracujący w sposób ciągły, w linii wewnątrz urządzenia, który kontroluje jakość drukowanych prac w pętli zwrotnej. Urządzenie automatycznie drukuje testy kalibracyjne na wybranym rodzaju nośnika, mierzy je pod względem dokładności odwzorowania, a następnie przetwarza dane, inicjując odpowiednie działania systemu.
Doskonała jakość druku w wysokiej rozdzielczości, ostry obraz i żywe kolory są możliwe do uzyskania dzięki wykorzystaniu kilku nowych technologii w tym:

  • Automatyczne Sprawdzanie Kolorów - zapewnia pełną gotowość systemu drukującego do pracy przez szybką i ciągłą weryfikację zgodności kolorów.
  • Automatyczna Kalibracja - eliminuje potrzebę ręcznej linearyzacji, utrzymując system drukujący w doskonałej kondycji i przywracając do stanu wyjściowego. Redukuje niezgodność kolorów spowodowaną np. zmianami temperatur, wilgotnością powietrza czy sukcesywnym, codziennym zużywaniem się elementów.
  • Zaawansowane profilowanie - gwarantuje większą zgodność i naturalność kolorów przy druku takich elementów jak: twarz, czy niebo. Automatycznie, w bardzo krótkim czasie, dostosowuje kolory, tak by były najbliższe standardom druku offsetowego. ACQS pozwala uzyskać zgodność ze standardem GRACoL (eng. General Requirements for Applications in Commercial Offset Lithography) i wykorzystuje profile ICC DeviceLink dla uzyskania jak najlepszych efektów. GRACoL, ustanawia standard zgodności kolorystycznej, oferując nowe profile symulacyjne (source) dla najbardziej wymagających prac. Profile DeviceLink pomagają w szybszym przetwarzaniu i zapewniają doskonały rendering kolorów.


iGen4 drukuje 110 stron na minutę. Dodatkowe atuty systemu to:
  • największy na rynku systemów cyfrowych na papier cięty, rozmiar arkusza (364mm x 572mm)
  • szeroka gama wbudowanych opcji wykańczania w linii, w tym opcja z lakierem UV oraz sztancą do produkcji opakowań
  • szeroki wachlarz papierów i innych nośników do druku takich jak folie polietylenowe i inne o grubości do 0,5mm i gramaturze do 350g/m2
  • duża liczba mediów (max. 12) możliwych do wykorzystanie podczas jednego procesu druku, dzięki wielu stacjom podawania o łącznej pojemności do 80 000 arkuszy (80 g/m2)


Urządzenie iGen4 dostępne jest z trzema serwerami: Xerox FreeFlow(r) Print Server, który ułatwia zarządzanie nawet najbardziej złożonymi pracami drukarskimi oraz CX Color Server Creo i EX Color Server Fiery.

System został zaprojektowany tak, by minimalizować jego wpływ na środowisko naturalne. Ponad 97% komponentów nadaje się do recyklingu lub ponownego wykorzystania

Według szacunków InfoTrends 50% wszystkich wyprodukowanych na świecie kolorowych stron jest drukowanych na urządzeniach Xerox DocuColor(r) i iGen3. Od początku rozwoju druku na żądanie, który miał miejsce prawie dwie dekady temu, Xerox wciąż poszerza portfolio cyfrowych systemów, stworzonych z myślą właśnie
o tym segmencie. Nowe urządzenie iGen4 jest owocem tych działań.

Dostępność
Xerox iGen4 będzie dostępny na świecie we wrześniu.

***

Informacje o firmie Xerox Polska

Więcej informacji o firmie Xerox na stronie: http://www.xerox.com Komentarze oraz perspektywy dla przemysłu poligraficznego mogą Państwo znaleźć na stronie http://www.xerox.com/blogs lub http://www.xerox.com/podcasts.

Xerox(r), Xerox oraz element graficzny w kształcie kuli są własnością Xerox Corporation i mogą być zastrzeżone.

Kontakt dla mediów:

Marta Kwapisz,
Partner of Promotion,
22 858 74 58 #42,