BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 04.10.2007

Ścieżka dźwiękowa do Need for Speed ProStreet


Need for Speed gwarantuje emocje, jakich jeszcze nie było! Zawrotna prędkość, kraksy, warkot silników, kłębiący się dym, a do tego dynamiczna muzyka porywająca do zaciętej rywalizacji. Na ścieżkę dźwiękową Need for Speed ProStreet składa się aż 35 utworów, w tym cztery skomponowane przez światowej sławy DJ-a - Junkie XL.
Najbardziej oczekiwana przez fanów wyścigów samochodowych gra Need for Speed ProStreet pojawi się wkrótce w sklepach. Z prędkością zmierzą się właściciele konsol Xbox 360(tm), PLAYSTATION(r)3, Wii(tm), PlayStation(r)2, Nintendo DS(tm), komputerów PC i telefonów komórkowych. Ale to nie wszystko! Need for Speed ProStreet zaskoczy nie tylko realizmem, ale także niezwykłą, energetyczną ścieżką dźwiękową.

- Pracując nad ścieżką dźwiękową do nowej odsłony Need for Speed, zebraliśmy wielu artystów i połączyliśmy nową odmianę rocka, agresywne electro i brytyjskie grime z innymi gatunkami. Dzięki temu stworzyliśmy naprawdę wybuchową grę, która oddaje nie tylko realizm ulicznych wyścigów samochodowych, ale także atmosferę, jaka im towarzyszy - powiedział Steve Schnur, szef marketingu muzycznego EA. - Kultura wyścigów wymaga absolutnej autentyczności - właśnie dlatego skomponowaliśmy na jej potrzeby doskonałe dźwiękowe paliwo - dodaje.

Oprócz wybuchowego "More", wykonywanego przez Junkie XL, na ścieżce dźwiękowej Need for Speed ProStreet znajdują się również premierowe utwory innych artystów z Artwerk - Datarock i Airbourne. Odnajdziemy tu nagrania z najnowszych albumów Avenged Sevenfold, Yeah, Yeah, Yeahs, TV on the Radio i UNKLE z Joshem Homme z Queens of the Stone Age. Przedstawicielami nowej sceny muzyki rave są laureaci Mercury Prize - Klaxons, muzyki elektronicznej - Peaches i MSTRKRFT, dance punk - Bloc Party, a dubstep reprezentuje brytyjska gwiazda Wiley.

Fragmenty utworów z Need for Speed ProStreet dostępne są na stronie www.ea.com/eatrax/. W trakcie gry posłuchacie:

Airbourne - Blackjack
Avenged Sevenfold - Almost Easy
Bloc Party - Prayer (Does It Offend You, Yeah? Remix)
Chromeo - Fancy Footwork (Guns 'N Bombs Remix)
Clutch - Power Player
CSS - Odio Odio Odio Sorry C
Datarock - I Used To Dance With My Daddy (Karma Harvest Mix)
Digitalism - Pogo
Dude 'N Nem - Watch My Feet
DÚNÉ - A Blast Beat
Foreign Islands - We Know You Know It
Junkie XL feat. Lauren Rocket - More (Junk O Flamenco Remix)
Junkie XL feat. Lauren Rocket - More (Junk O Rock Remix)
Junkie XL feat. Lauren Rocket - More (Junk O Punk Remix)
Junkie XL feat. Lauren Rocket - More
Klaxons - Atlantis To Interzone
MSTRKRFT - Neon Knights
Neon Plastix - On Fire
Peaches - Boys Wanna Be Her (Tommie Sunshine's Brooklyn Fire Retouch)
Plan B - More Is Enough feat. Epic Man
Plan B - No Good (Chase & Status and Benni G Remix)
Smallwhitelight - Spite
The Faint - Dropkick The Punks
The Horrors - Draw Japan
The Rapture - The Sound
The Toxic Avenger - Escape (Bloody Beetroots Remix)
TV On The Radio - Wolf Like Me
UNKLE - Restless feat. Josh Homme
We Are Wolves - Fight And Kiss
Wiley - Bow E3
Yeah Yeah Yeahs - Kiss Kiss
Year Long Disaster - Leda Atomica
Yelle - A Cause Des Garcons (Riot In Belgium Remix)

Need for Speed ProStreet w sklepach już w listopadzie! Polska wersja językowa dostępna będzie na PC DVD, Xbox 360(tm)i PlayStation(r)2.

www.polska.ea.com/nfs
www.needforspeed.com

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: