BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 28.09.2007

Premiera FIFA 08! Hit Electronic Arts już w sklepach!


576 licencjonowanych drużyn, 30 lig i ponad 15 000 zawodników - to wszystko w nowej grze FIFA! A do tego Euzebiusz Smolarek, ambasador FIFA 08, oraz komentarze Dariusza Szpakowskiego i Włodzimierza Szaranowicza w polskiej wersji językowej na PC DVD, PlayStation(r)2 i Xbox 360(tm). W FIFA 08 zagrasz również na PLAYSTATION(r)3, PSP(r), Wii(tm), Nitendo DS(tm) i telefonach komórkowych.
Najnowsza część FIFA daje graczowi wyjątkowe możliwości. Stanie on na wirtualnym boisku, by pokonać swój spadek formy, wyćwiczyć taktykę i podnieść poziom umiejętności. Wszystko po to, by razem z ulubionym klubem wywalczyć ligowe zwycięstwo.

To nie wszystko! EA SPORTS(tm) szykuje niespodziankę dla właścicieli konsol Xbox 360(tm) i PLAYSTATION(r)3. W przyszłym miesiącu użytkownicy tych platform będą mogli ściągnąć darmowy dodatek do FIFA 08 - Zostań Gwiazdą: drużynowe rozgrywki online. Ten tryb pozwala graczom z całego świata na łączenie się w pięcioosobowe drużyny i rozgrywanie meczów przeciwko innym zespołom.

Premiera FIFA 08 to także doskonała okazja dla użytkowników konsol PLAYSTATION(r)3, by zacząć przygotowania do turnieju FIFA Interactive Worldcup. Jednocześnie z eliminacjami online na całym świecie odbędą się imprezy kwalifikacyjne. FIFA Interactive Worldcup rozpocznie się w październiku bieżącego roku, a zakończy Wielkim Finałem w Sony Centre w Berlinie w maju 2008 roku.

Tegoroczna edycja gry jest wyjątkowa jeszcze z jednego powodu: to debiut serii FIFA na konsoli Wii(tm)! Rewolucyjny system sterowania FreeMotion(tm) zmienia rozgrywkę na wirtualnym boisku w aktywną fizycznie zabawę towarzyską. Ronaldinho, gwiazda z okładki FIFA 08 oraz jeden z najbardziej utalentowanych i rozpoznawalnych sportowców świata, będzie pierwszym zawodowym piłkarzem, w którego postać będzie można się wcielić, grając w FIFA O8 na konsoli Wii(tm). Ronaldinho zostanie gospodarzem nowego trybu "Footii Party with Ronaldinho", zaprojektowanego i stworzonego wyłącznie na konsolę Wii. W tym trybie FIFA 08 oferuje wyjątkowe zabawy towarzyskie - między innymi rzuty karne i tzw. "Piłkarzyki" - w trakcie których gracz po osiągnięciu odpowiedniego poziomu będzie mógł się wcielić w mistrza - Ronaldinho.

FIFA 08 powstała w EA w Kanadzie w Vancouver. Dostępna jest w wersjach na Xbox 360, PLAYSTATION(r)3, PlayStation(r)2, Wii(tm), Nintendo DS.(tm), PSP(r) (PlayStation(r)Portable), PC oraz telefony komórkowe.

Grę FIFA 08 można już pobierać ze sklepu EA Store (www.eastore.pl)

Więcej informacji na stronach www.zagraszwfifa08.pl i www.fifa08.ea.com/pl

Zagrasz w FIFA 08?

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: