BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 13.07.2007

Szeroki wachlarz gier EA zaprezentowany na targach Electronic Entertainment EXPO (E3)


Firma Electronic Arts przedstawiła listę gier prezentowanych na targach E3, odbywających się w dniach 11-13 lipca 2007 w Santa Monica w Kalifornii w hotelu Le Merigot i w centrum ekspozycyjnym Barker Hangar.
Produkcje Electronic Arts pokazywane na targach E3 wyznaczają kierunki rozwoju firmy i reprezentują nowe kategorie gier przeznaczonych na telefony komórkowe, konsole przenośne i innowacyjną konsolę Wii.

"W ciągu najbliższych sześciu miesięcy sztandarowe tytuły EA, które pojawiały się na rynku przez 25 lat istnienia firmy, będą dostępne w wersjach na telefony komórkowe, urządzenia przenośne lub konsolę Wii" - mówi prezes EA Game Label Frank Gibeau. "Wydajemy również zupełnie nowe gry, takie jak Boogie, Skate, Army of Two albo Rock Band czy The Simpsons, ulepszając zarazem najpopularniejsze tytuły: Medal of Honor i Need for Speed" - dodaje.

W kategorii EA SPORTS(tm) w Barker Hangar widzowie będą mogli zobaczyć takie produkcje, jak: Madden NFL 08, NBA LIVE 08, NASCAR(r) 08 i Tiger Woods PGA TOUR(r) 08, a także zagrać w Burnout(tm) Paradise. Odwiedzający poznają także niecierpliwie oczekiwane SimCity(tm) Societies, Mercenaries 2: World in Flames(tm), Crysis(tm) i Hellgate(tm): London. W hotelu Le Merigot, EA zaprezentuje The Simpsons na trzech platformach i wystawi Army of Two(tm), Boogie(tm), MySims(tm), The Sims(tm) 2 Castaway, Medal of Honor Airborne(tm), Need for Speed(tm) ProStreet, EA Playground(tm), Skate, Rock Band(tm) i niewielką produkcję z oferty EA Casual na konsolę Wii.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: