BIURO PRASOWE

3M, 10.07.2007

Turniej "Szabla Kilińskiego" - 3M po raz dziesiąty wspiera niepełnosprawnych szermierzy


Firma 3M Poland od lat angażuje się w działania na rzecz rozwoju i promocji sportu dla niepełnosprawnych. W dniach 12-27 maja 2007 obędzie się w Warszawie doroczny turniej szermierki na wózkach o "Szablę Kilińskiego". 3M co roku aktywnie wspomaga organizowane przez IKS-AWF imprezy szermiercze.
Międzynarodowe władze sportu osób niepełnosprawnych (IWAS) doceniając dotychczasowe działania Integracyjnego Klubu Sportowego i zaangażowanie firm takich jak 3M Poland, przyznały już po raz siódmy z rzędu odbywającemu się w Warszawie Międzynarodowemu Turniejowi "Szabla Kilińskiego" rangę Pucharu Świata. Wspierane przez 3M Poland Stowarzyszenie, otrzymało również prawo do organizacji w 2007 roku Mistrzostw Europy w szermierce na wózkach.

W podziękowaniu za wieloletnią pomoc firmy 3M niesioną najbardziej potrzebującym sportowcom, komitet organizacyjny IKS-AWF zaprosił Dyrektora Generalnego 3M Poland - Jose Del Solar'a do dołączenia do Komitetu Honorowego zarówno podczas Mistrzostw Europy, jak i Turnieju "Szabla Kilińskiego".

Dzięki wieloletniemu wspieraniu przez firmę 3M naszej działalności, możemy rozwijać pasje i realizować marzenia ludzi, którzy mimo niepełnosprawności chcą osiągać wysokie wyniki sportowe i poczuć ducha rywalizacji. Bardzo się cieszymy, że nasze imprezy zyskały międzynarodowy wymiar i zostały docenione na świecie. To niezwykła okazja dla naszych sportowców do nawiązania nowych przyjaźni i kontaktów - powiedział Tadeusz Nowicki, Prezes IKS-AWF.

Jesteśmy firmą społecznie odpowiedzialną i wykorzystujemy naszą pozycję do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym grupom społecznym, a do tych niewątpliwie należą ludzie niepełnosprawni. W Polsce wciąż bardzo mało firm decyduje się na ich wsparcie. Nam najbardziej zależy, aby takie organizacje jak IKS-AWF miały nie tylko środki na tak wspaniałe turnieje, ale propagowały sport jako wspaniałą formę rozwoju osobistego i niestandardową formę spędzania wolnego czasu. Dlatego już od ponad 10 lat angażujemy nasze środki w rozwijanie dziedziny sportu jaką jest szermierka na wózkach - powiedział Jose del Solar, Dyrektor Generalny 3M Poland.

Turniej odbędzie się w dniach 12-22 lipca, Hotel Mariot, Warszawa.
Wstęp wolny

***

O 3M Company

3M Company jest liderem na światowych rynkach w większości oferowanych linii produkcyjnych, prowadzącym zdywersyfikowaną działalność przemysłową i operacyjną w 60 krajach. 3M zatrudnia 67.000 pracowników i dysponuje gamą 50.000 produktów. 3M jest liderem na wielu rynkach, m.in. na rynku przemysłowym, transportu i drogownictwa, telekomunikacji, bezpieczeństwa, ochrony i zabezpieczeń, produktów medycznych i stomatologicznych. Kluczem do sukcesu 3M są: wszechstronność, innowacyjność i poważne podejście do zagadnień ochrony środowiska naturalnego. Atutem firmy jest silna baza technologiczna. Od wielu lat główne założenia strategii firmy pozostają niezmienne - są nimi: ciągły rozwój innowacyjnych technologii i produktów oraz ekspansja na nowe rynki. (www.3m.com)

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing i została założona w Polsce w 1991 roku. Centrala mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. 3M Poland posiada zakład produkcji medycznej we Wrocławiu oferujący m.in. popularne plastry 3M Viscoplast oraz sztuczne unieruchomienia Scotchcast(tm), jak również zakład z branży nowoczesnych technologii gdzie produkowana jest folia optyczna do monitorów LCD. Obecnie firma jest w trakcie realizacji kolejnej inwestycji - nowoczesnej fabryki taśm przemysłowych przy ulicy Kowalskiej we Wrocławiu w ramach Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej. 3M Poland posiada w swojej ofercie ponad 10.000 produktów. Łączna sprzedaż w roku 2006 wyniosła 566 tysięcy złotych, a firma odnotowała 26% wzrost. Lokalna oferta jest przygotowywana w kilkunastu działach firmy (www.3m.pl).

Dodatkowych informacji udziela:

3M Poland
Ilona Gajewska
Corporate Marketing & Public Relations
3M Poland Sp. z o.o.
Tel. (22) 739 6024,
Fax: (22) 739 6008,
e-mail: