BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 10.07.2007

EA ujawnia szczegóły dotyczące współpracy ze Stevenem Spielbergiem


Firma Electronic Arts poinformowała o szczegółach współpracy ze światowej sławy reżyserem i producentem filmowym - Stevenem Spielbergiem. Studio EA w Los Angeles pracuje już nad dwoma nowymi projektami!
"Sam jestem graczem i dlatego zawsze intrygowało mnie tworzenie gier" - mówi Steven Spielberg. "Teraz mam wreszcie możliwość wzięcia udziału w produkcji pierwszych interaktywnych produktów. Sprawia mi to ogromną przyjemność, bo czuję, że robimy coś niezwykłego." - podkreśla reżyser.

"Wizja Stevena, jako autora fabuły i twórcy gier, stanowi dla nas niesamowite doświadczenie" - zauważa dyrektor naczelny Neil Young. "Wspólnymi siłami zaproponujemy produkty, jakich jeszcze nie było".

Pierwszy projekt skierowany będzie wyłącznie do posiadaczy konsoli Wii(tm) firmy Nintendo. Ta powstająca z myślą o ludziach w różnym wieku gra, pozwoli na udział w ponad stu fascynujących i w pełni interaktywnych rywalizacjach. Dostępne będą trzy tryby zabawy: I dla jednego gracza, II kooperatywny i III pojedynek z innymi zawodnikami. Dzięki wykorzystaniu możliwości innowacyjnych kontrolerów, można będzie tworzyć własne gry - budować scenerię lub ją niszczyć.


Drugi, bardziej ambitny projekt to przygoda, której akcja rozgrywa się we współczesnym świecie. Gracz jest głównym bohaterem wzruszającej podróży, której historię opowiadają jego kolejne poczynania. Akcja rozgrywa się za kulisami epickiej opowieści. Głównym wątkiem pozostaje związek gracza z tajemniczą postacią płci żeńskiej, która posiada klucze do wielu światów. Gra powstaje w wersjach na PlayStation 3, Xbox 360 oraz PC. Data premiery nie została jeszcze podana.

"Niebawem przekażemy Wam produkty, który po prostu Wami wstrząsną." - zauważa Neil Young.

"Naprawdę cieszę się z tak owocnej współpracy. Mam nadzieję, że efekt końcowy sprawi Wam wszystkim taką przyjemność, jaką my mamy w trakcie procesu tworzenia." - dodaje Steven Spielberg.

* * *

Informacje o współpracy EA ze Stevenem Spielbergiem
Współpraca rozpoczęła się w roku 2005. Projekt objął 3 zupełnie nowe gry, do których prawa autorskie posiada EA. Publikacja i dystrybucja produktów na całym świecie odbędzie się za pośrednictwem Electronic Arts. Steven Spielberg współpracuje bezpośrednio z projektantami ze studia EALA. Reżyser jest autorem jedynego w swoim rodzaju, oryginalnego sposobu narracji, oraz twórcą stylistyki i wizji artystycznej.

Informacja o EALA
EALA chce być miejscem gdzie pracuje się nad rozwojem nowatorskich projektów na terenie Południowej Kalifornii. Narodziły się tu gry Medal of Honor, Command&Conquer i Lord of The Rings. Produkcje EALA angażują najnowszą technikę i najlepszych twórców gier. Kampus Playa Vista w Kalifornii, jest siedzibą oddziałów Worldwide Music, Music Marketing i EA Mobile.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: