BIURO PRASOWE

EMC, 09.05.2006

EMC dokonuje znacznego postępu w analizie przyczyn problemów z pamięciami masowymi, automatyzując zarządzanie usterkami w obrębie pamięci masowych San typu fibre channel.


Firma EMC Corporation, światowy lider w składowaniu i zarządzaniu informacją, ogłosiła wprowadzenie przełomowego oprogramowania, które automatyzuje zarządzanie usterkami pamięci masowych - EMC Smarts(r) Storage Insight for Availability. Storage Insight for Availability wykorzystuje oprogramowanie do zarządzania pamięciami masowymi EMC ControlCenter(r) i w pełni automatyzuje analizę przyczyn i wpływu problemów z dostępnością sieci pamięci masowych (SAN) typu Fibre Channel, co skutkuje gwałtownym skróceniem czasu przestojów i średniego czasu naprawy.
Storage Insight for Availability używa danych i topologii bezpośrednio z ControlCenter, automatycznie wykrywając elementy sieci SAN i związki pomiędzy nimi. Wbudowany silnik analizujący automatycznie identyfikuje wpływ usterek na powiązane elementy infrastruktury, w tym komputery, systemy plików i ścieżki logiczne EMC PowerPath, a także na systemy podłączonych przez sieć pamięci masowych EMC Celerra i udziałów sieciowych.

"Jak przyzna obecnie każdy administrator pamięci masowych, usuwanie usterek związanych z IT jest względnie proste, gdy problem zostanie zdiagnozowany. Cała trudność tkwi w wykryciu głównej przyczyny wśród nieskończonej liczby zdarzeń, pojawiających się w konsoli administracyjnej" - powiedział Chris Gahagan, wiceprezes, dział Resource Management, EMC Software Group. "EMC Smarts Storage Insight for Availability potrafi zamienić tysiące trudnych do oceny zdarzeń w kilka znaczących powiadomień. Tak wysoki poziom automatyzacji oszczędza czas i zasoby w obrębie wielu grup, gwarantując, że odpowiedni zespół będzie pracował nad właściwym problemem, bez żadnych opóźnień."

Inteligentnie wiążąc ze sobą zdarzenia w obrębie infrastruktury pamięci masowych, oprogramowanie Storage Insight for Availability wykrywa następujące usterki pamięci masowych SAN Fibre Channel jako wyjściowe źródło problemów:

  • Awarie jednostek EMC Symmetrix(r), wolumenów, kontrolerów wejściowych i złącz portów
  • Awarie jednostek EMC CLARiiON(r), wolumenów, procesorów pamięci masowych i złącz portów
  • Przełączniki SAN Fibre Channel i złącza portów

  • Adaptery HBA (Host Bus Adapter) i złącza portów.


Storage Insight for Availability bazuje na semantycznym modelu danych Smarts, który mapuje urządzenia, związki, zachowania i interakcje pomiędzy wszystkimi warstwami sieci SAN i IP. W związku z tym nowe rozwiązanie potrafi ujawniać związki między siecią IP a urządzeniami pamięci masowych. Model ten automatycznie się aktualizuje wraz ze zmianami środowiska, znacznie obniżając całkowity koszt utrzymania. Jeśli nowe oprogramowanie jest wykorzystywane w połączeniu z innymi rozwiązaniami EMC Smarts, model danych może objąć sieci, systemy i aplikacje, aż do poziomu usług biznesowych.

Jedną z podstawowych technologii Storage Insight jest rozwiązanie Smarts do tworzenia korelacji między domenami, które pozwala identyfikować źródłowe przyczyny problemów i ich wpływ pomiędzy domenami technologicznymi. Storage Insight for Availability i EMC Smarts IP Availability Manager wyróżniają się wyjątkową zdolnością do wykrywania związków między zdarzeniami, źródłami problemów i ich wpływem, w obrębie sieci SAN Fibre Channel i IP. Dzięki korelacji między domenami użytkownicy mają wybór - mogą skorzystać z oprogramowania Storage Insight for Availability do automatyzacji analizy przyczyn źródłowych w infrastrukturze pamięci masowych SAN Fibre Channel lub uzupełnić to rozwiązania o IP Availability Manager, co daje wgląd w stan zasobów IT i upraszcza procesy pomiędzy centrum danych a centrum operacji sieciowych.

"Biorąc pod uwagę złożoność współczesnej infrastruktury IT w przedsiębiorstwach, pojedyncza usterka w domenie może spowodować zalew alarmów i podwójnych powiadomień o problemach w obrębie infrastruktury sieciowej, pamięci masowych i aplikacji" - powiedział Tony Asaro, starszy analityk, Enterprise Strategy Group. "Tworząc korelacje poprzeczne między źródłami problemów, Smarts Storage Insight może szybko ocenić, czy przyczyna usterki leży w infrastrukturze IP czy w sieci pamięci masowych SAN Fibre Channel. Eliminuje to poszukiwania na chybił-trafił, co zwiększa produktywność - administratorzy nie muszą już tracić cennych zasobów na poszukiwanie tego samego problemu."

Oprogramowanie EMC Smarts Storage Insight for Availability kieruje się zasadami zarządzania cyklem życia informacji (ILM - information lifecycle management). ILM to potężna strategia IT, zbudowana wg założenia, że nie wszystkie informacje są sobie równe. Pozwala ona przedsiębiorstwom efektywniej zarządzać rosnącymi ilościami informacji - od ich utworzenia aż do usunięcia - w zależności od zmieniającej się wartości tych danych dla biznesu. Rozwiązania infrastruktury informacyjnej EMC, takie jak EMC Smarts, to samo sedno tej misji. Pomagają one organizacjom zarządzać, używać, chronić i współdzielić zasoby informacji w sposób bardziej efektywny i oszczędny.
EMC Smarts Storage Insight for Availability jest już dostępny w sprzedaży.

***

Informacje o firmie EMC
EMC Corporation (NYSE: EMC) to światowy lider w dziedzinie produktów, usług i rozwiązań związanych z przechowywaniem danych i zarządzaniem informacją.
Produkty EMC pozwalają firmom na uzyskanie maksimum korzyści ze swoich danych - najtaniej i na każdym etapie cyklu życia informacji.
Firma jest największym na świecie dostawcą rozwiązań Enterprise Storage Solutions, czyli komputerowych systemów współdzielenia, zarządzania i ochrony danych, opartych o inteligentne macierze dyskowe EMC Symmetrix, CLARiiON, urządzenia sieciowe Connectrix, Celerra i Centera.
EMC konsekwentnie rozwija strategię ILM (Information Lifecycle Management), która polega na optymalizowaniu wykorzystania infrastruktury przy uwzględnieniu zmiany wartości przechowywanych informacji dla działalności firmy. Pozwala to na wyraźnie obniżenie całkowitego kosztu utrzymania systemów. Firma oferuje pełen pakiet rozwiązań umożliwiających realizację koncepcji ILM.
Dzięki przejęciu firm Legato, Documentum, VMware, Dantz oraz Smarts, firma EMC poszerzyła paletę produktów o zaawansowane rozwiązania technologiczne, niezbędne do budowy wszechstronnych rozwiązań składowania, archiwizacji i zarządzania informacją.
Więcej informacji na stronach www.emc.com i www.poland.emc.com.


Informacji mediom udziela:

Partner of Promotion
Monika Bębnowska,
Senior Account Executive
+ 48 (22) 858 74 58 w. 24


EMC, Symmetrix, CLARiiON i Smarts to zastrzeżone znaki towarowe, a Network, SecurWorld i UltraScale to znaki towarowe EMC i jej spółek zależnych. VMware to zastrzeżony znak towarowy VMware Inc. RSA to zastrzeżony znak towarowy RSA. Wszystkie inne znaki towarowe są własnością odpowiednich właścicieli.