BIURO PRASOWE

EMC, 10.04.2006

Nowe systemy EMC CLARiiON AX150 I AX150i - zaawansowane sieciowe pamięci masowe dla małych i średnich firm


Dzięki dostarczanym przez partnerów systemom Fibre Channel i iSCSI, małe i średnie firmy oraz oddziały mogą korzystać z łatwych w obsłudze i skutecznych rozwiązań do składowania i zarządzania informacją.
Firma EMC Corporation przedstawiła sieciowe systemy pamięci masowych EMC(r) CLARiiON(r) AX150 i AX150i, przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) oraz firm rozproszonych. Nowe systemy CLARiiON AX150, wykorzystujące technologię iSCSI drugiej generacji, obsługę dysków SATA II i rozszerzoną ochronę danych, należą do rodziny produktów EMC Insignia, skierowanej do MSP. Produkty EMC Insignia dostępne są w USA poprzez dystrybutorów Ingram Micro Inc. oraz Tech Data, dostawców rozwiązań dla MSP uczestniczących w programie EMC Velocity, a także wybranych partnerów EMC. Nowe systemy CLARiiON AX150 oferowane są również globalnie przez wybranych partnerów EMC i firmę Dell jako Dell|EMC AX150 i AX150i.

Bazując na wiodącej architekturze EMC CLARiiON RAID (redundant array of independent disk) modele CLARiiON AX150 (złącza Fibre Channel) i CLARiiON AX150i (złącza iSCSI) oferują nowy poziom wydajności, łatwości obsługi, ochrony danych i dostępności, przy zachowaniu niewielkich rozmiarów i atrakcyjnej ceny. Obydwa modele mogą zostać zainstalowane przez użytkownika i obsłużyć do 10 serwerów, oferując pojemność od 750 gigabajtów do 6 terabajtów. Nowe funkcje obejmują:

  • Obsługę dysków Serial ATA (SATA) II: Najnowsza technologia dysków twardych oferuje wyższe pojemności, korzystny współczynnik wydajności do ceny, zaawansowane funkcje ochrony integralności danych i szybsze transfery. Dyski SATA II wykorzystują mechanizm Native Command Queuing (NCQ), poprawiający wydajność i skalowalność. NCQ optymalizuje sekwencyjną transmisję danych, co przy zastosowaniu dysków SATA II pozwala uzyskać znacząco lepszą wydajność w zastosowaniach intensywnie korzystających z funkcji I/O, takich jak komunikacja, serwowanie plików czy bazy danych.
  • Kreator instalacji iSCSI: To nowe, proste w obsłudze narzędzie ułatwia szybką i bezproblemową instalację przy użyciu obsługiwanego przez przeglądarkę kreatora i rozbudowanej pomocy online.
  • Ulepszone funkcje ochrony danych: Systemy CLARiiON AX150 mogą obsłużyć do ośmiu równoległych migawkowych kopii zapasowych z wykorzystaniem macierzy. Zwiększa to pewność kopii zapasowych i przywracania danych.
  • Poprawiona dostępność: Opcjonalnie można zamówić wersję z podwójnym kontrolerem i nadmiarowym zasilaniem, dzięki czemu systemy CLARiiON AX150 zapewniają najwyższy poziom dostępności informacji.


"Modele EMC CLARiiON AX150 oraz AX150i zaprojektowano z myślą o łatwości obsługi" - powiedział Tony Asaro, starszy analityk, Enterprise Strategy Group (ESG). "W testach przeprowadzonych przez ESG udało nam się zainstalować i uruchomić CLARiiON AX150i w czasie krótszym niż 30 minut. Sądzimy, że jest to wynik, którego może oczekiwać typowy klient. Obydwa modele należą do klasy pamięci masowych dla MSP, wydziałów i zdalnych biur, oferując w korzystnej cenie wymaganą wydajność, funkcjonalność i niezawodność."

David Donatelli, wiceprezes EMC, Storage Platform Operations, dodał: "EMC wyznacza standardy w zakresie przystępnych cenowo rozwiązań sieciowych pamięci masowych, które wyróżniają się wysoką jakością i łatwością obsługi. Obsługa iSCSI, wbudowana w technologię EMC CLARiiON AX, to jeden z najważniejszych kluczy do sukcesu. Firmom, które przechodzą od bezpośrednio podłączanych pamięci masowych do pamięci sieciowych, lub które rozbudowują swoją infrastrukturę IT w oddziałach, nowe modele EMC CLARiiON AX150 i AX150i oferują proste, niezawodne i oszczędne rozwiązania, pozwalające skonsolidować, zautomatyzować i chronić informacje o najwyższym znaczeniu dla działalności."

Obsługa wyselekcjonowanych komponentów i systemów operacyjnych
EMC przetestował współpracę systemów CLARiiON AX150 z 8-portowymi przełącznikami typu Fibre Channel - Brocade Silkworm 3250 VL2E i Q-Logic 3050, a także urządzeniami HBA Emulex LP101-E, LP982-E, QLogic QLA200-E i QLA2340-E. System CLARiiON AX150 z interfejsem Fibre Channel obsługuje systemy Windows 2000, Windows Server 2003, Linux, Netware, Solaris, a także VMware ESX, zaś CLARiiON AX150i obsługuje Windows 2000, Windows Server 2003 i Linux.

Ceny i dostępność
Nowe systemy CLARiiON AX są częścią linii produktowej EMC Insignia i dostępne są od zaraz u autoryzowanych resellerów EMC i partnerów programu EMC Velocity SMB. Znajdują się one również w ofercie firmy Dell. Przewidywane ceny dla systemów EMC CLARiiON AX150 zaczynają się od 5600 USD. Dokładne ceny dostępne są u partnerów EMC i w firmie Dell.
Więcej informacji na temat sprzętu i oprogramowania z linii produktowej EMC Insignia uzyskać można pod adresem www.emcinsignia.com.


Partnerzy dystrybucyjni EMC o EMC CLARiiON AX150
"Cieszymy się, że możemy oferować produkty z rodziny EMC Insignia, ponieważ rozszerzają one naszą ofertę dla małych i średnich resellerów" - powiedział Jay Miley, wiceprezes, zarządzanie dostawcami, Ingram Micro. "Nowe systemy EMC CLARiiON AX150 i AX150i uzupełniają nasze oprogramowanie EMC, dzięki czemu możemy na rynku MŚP zaoferować wydajne i wysoce dostępne systemy pamięci masowych w konkurencyjnych cenach."
"Systemy EMC CLARiiON AX150 wzmacniają linię produktów EMC Insignia, oferując wydajność i wartość, które mali i średni resellerzy mogą wykorzystać, aby bardziej skutecznie pomagać swoim klientom w zarządzaniu zasobami informacyjnymi" - powiedział Pete Peterson, wiceprezes Tech Data, marketing produktów systemowych. "Wyznaczeni specjaliści w Tech Data współpracują blisko z EMC, aby zapewnić, że nasi klienci mają dostęp do najnowszych rozwiązań pamięci masowych, takich jak CLARiiON AX150i."
"Zdecydowania większość naszych małych i średnich klientów biznesowych szuka pomysłów, jak ulepszyć swoje rozwiązania sporządzania kopii zapasowych na dyskach. Jesteśmy podekscytowaniu, oferując nowe systemy EMC CLARiiON AX150, które cechują się wyższą wydajnością i prostotą, przy niezwykle konkurencyjnej cenie w porównaniu do pierwszej generacji systemów AX" - powiedział Frank Mann, CTO, Bayshore Technologies Inc.
"Małe firmy oczekują dzisiaj od technologii takich samych korzyści, jak ich więksi konkurenci" - powiedział Adam Reiter, dyrektor ds. sprzedaży do małych firm w CDW Corporation, które jest wiodącym dostawcą rozwiązań technologii informacyjnych i porad dla przedsiębiorstw, agend rządowych i instytucji edukacyjnych. "Prostota i przystępność rozwiązań EMC CLARiiON AX150 i AX150i oferuje MŚP korzyści zarezerwowane wcześniej dla dużych firm, jednak nie rujnują budżetu małego przedsiębiorstwa."

***

Informacje o firmie EMC
EMC Corporation (NYSE: EMC) to światowy lider w dziedzinie produktów, usług i rozwiązań związanych z przechowywaniem danych i zarządzaniem informacją.
Produkty EMC pozwalają firmom na uzyskanie maksimum korzyści ze swoich danych - najtaniej i na każdym etapie cyklu życia informacji.
Firma jest największym na świecie dostawcą rozwiązań Enterprise Storage Solutions, czyli komputerowych systemów współdzielenia, zarządzania i ochrony danych, opartych o inteligentne macierze dyskowe EMC Symmetrix, CLARiiON, urządzenia sieciowe Connectrix, Celerra i Centera.
EMC konsekwentnie rozwija strategię ILM (Information Lifecycle Management), która polega na optymalizowaniu wykorzystania infrastruktury przy uwzględnieniu zmiany wartości przechowywanych informacji dla działalności firmy. Pozwala to na wyraźnie obniżenie całkowitego kosztu utrzymania systemów. Firma oferuje pełen pakiet rozwiązań umożliwiających realizację koncepcji ILM.
Dzięki przejęciu firm Legato, Documentum, VMware, Dantz oraz Smarts, firma EMC poszerzyła paletę produktów o zaawansowane rozwiązania technologiczne, niezbędne do budowy wszechstronnych rozwiązań składowania, archiwizacji i zarządzania informacją.
Więcej informacji na stronach www.emc.com i www.poland.emc.com.


Informacji mediom udziela:

Partner of Promotion
Monika Bębnowska,
Senior Account Executive
+ 48 (22) 858 74 58 w. 24


EMC, Symmetrix, CLARiiON i Smarts to zastrzeżone znaki towarowe, a Network, SecurWorld i UltraScale to znaki towarowe EMC i jej spółek zależnych. VMware to zastrzeżony znak towarowy VMware Inc. RSA to zastrzeżony znak towarowy RSA. Wszystkie inne znaki towarowe są własnością odpowiednich właścicieli.