BIURO PRASOWE

Volkswagen, 29.01.2019

Debiut Bartłomieja Wawaka w barwach Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team


Zawody UCI Kategorii S1 na wyspie Lanzarote w Hiszpanii, to cztery dni wyścigu składającego się z czterech etapów. Nowe barwy zespołu przyniosły szczęście Bartłomiejowi, który wygrał te zawody.


Na zawody zjechali się doświadczeni kolarze górscy, mający na swoim koncie wiele startów w Pucharach Świata. Trasa na wyspie charakteryzuje się skalistym terenem i licznymi podjazdami. Zawodnicy musieli rozłożyć siły na kilka dni i przemyśleć taktykę dotyczącą każdego fragmentu trasy, walcząc jednocześnie z silnym wiatrem.

Bartłomiej Wawak wygrał pierwszy etap (26.01) z niewielką przewagą. Drugiego dnia zawodnik zaatakował 5 km przed metą, zachowując kilkusekundową przewagę nad pozostałymi zawodnikami, co przyniosło mu zwycięstwo i kilkusekundową przewagę w klasyfikacji generalnej. Trzeciego dnia odbyła się „czasówka”, czyli samotna jazda na czas. Mimo obaw przed tym etapem Bartłomiej zajął drugie miejsce, tracąc w klasyfikacji generalnej jedynie 2s. Na ostatnim, najtrudniejszym etapie zawodnik zaplanował atak tak, aby odrobić utracony dzień wcześniej czas, co finalnie przyniosło mu zwycięstwo.

Komentarze zawodnika:

 

Bartłomiej Wawak – 1. miejsce w UCI Category S1 na wyspie Lanzarote

Przed ostatnim etapem miałem 2 sekundy straty do prowadzącego. Razem z Bogdanem Czarnotą dokładnie przeanalizowaliśmy końcówkę etapu i wybraliśmy parę miejsc, gdzie mogę zaatakować i odrobić stratę. Ostatnie miejsce było na kilometr przed metą. Zwężenie, a po nim krótki zjazd i prosta pod wiatr do mety. Tam dałem z siebie wszystko - oderwałem się od grupy i na ostatnich kilkuset metrach nie dałem się dogonić głównemu rywalowi Nadirowi Colledani. Wpadłem na metę z ośmio sekundową przewagą wygrywając ostatni etap i cały wyścig. Lepszego rozpoczęcia sezonu i debiutu w nowym zespole nie mogłem sobie wyobrazić! Mój nowy sprzęt Scott Spark 900 RC spisał się doskonale! Teraz czas na krótki odpoczynek i za parę dni ruszam na kolejne wyścigi do Grecji.

 

***

O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka dostarczająca na rynek lekkie samochody dostawcze. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada cztery modele: Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2013 r. jest sponsorem reprezentantki Polski w windsurfingu, Zofii Klepackiej, a od roku 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w której skład wchodzą m.in.: Bogdan Czarnota, Michalina Ziółkowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Michał Ficek.