BIURO PRASOWE

Volkswagen, 15.05.2018

Bartosz Janowski tuż za podium w Bike Maratonie


Bartosz Janowski wystartował w Bike Maratonie w Polanicy Zdrój, gdzie dojechał do mety na czwartej pozycji.


Bartek wystartował jak zwykle na najdłuższym dystansie giga. Trasa w Polanicy ma specyficzny charakter, który nie do końca odpowiada Janowskiemu. Zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team po trzech godzinach walki zameldował się na mecie na czwartym miejscu.

Komentarze zawodników:

Bartosz Janowski – 4. miejsce w Bike Maraton w Polanicy Zdrój

Ciężko było, ale tak naprawdę spodziewałem się, że właśnie tak będzie. Bike Maraton w Polanicy Zdrój, co roku bardzo mocno daje mi się we znaki. Nie inaczej było i tym razem. Trasa wytyczona w Górach Bystrzyckich jest specyficzna. Chociaż ścigamy się w górach to w praktyce na dystansie 75 kilometrów jest tylko ok. 1700 metrów przewyższenia. Na pętli Giga przeważają szerokie, proste niezbyt strome podjazdy, na których dodatkowo trzeba zmierzyć się z silnym wiatrem. Nie lubię takiej charakterystyki jednak z Polanicy Zdrój zawsze wyjeżdżam z ogromem pozytywnych wrażeń. Super widoki, wymagające karkołomne partie techniczne, surowy klimat gór, który szczęśliwie w tym roku troszkę oszczędził startującym błota, a także ogromna ilość moich znajomych na trasie sprawia, że mimo wysiłku metę zawsze przekraczam na pełnym gazie z olbrzymim uśmiechem na twarzy. Sportowo wywalczyłem 4 miejsce. Wynik ok, oczywiście niedosyt i „sportowa złość” pozostaje, więc przy okazji kolejnej edycji Bike Maratonu będę się starał zrewanżować. Gratulacje dla moich rywali z podium i wszystkich Bike Maratonowych finiszerów!

***

O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka dostarczająca na rynek lekkie samochody dostawcze. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada cztery modele: Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2013 r. jest sponsorem reprezentantki Polski w windsurfingu, Zofii Klepackiej, a od roku 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w której skład wchodzą m.in.: Bogdan Czarnota, Michalina Ziółkowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Michał Ficek.