BIURO PRASOWE

Ghelamco, 09.02.2018

Ghelamco Poland z nagrodą Diamenty Infrastruktury i Budownictwa


Ghelamco Poland zostało nagrodzone w prestiżowym konkursie „Diamenty Infrastruktury i Budownictwa”. Jury uznało, że deweloper jest niekwestionowanym liderem na polskim rynku nieruchomości komercyjnych i w szczególny sposób przyczynia się do rozwoju polskiej infrastruktury i budownictwa.


Nagrodę wręczono podczas gali zwieńczającej konferencję „Infrastruktura Polska & Budownictwo” organizowanej przez Executive Club, organizację zrzeszającą przedstawicieli najlepszych menedżerów z najważniejszych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw. Jury konkursu składające się z wybitnych ekspertów i przedstawicieli biznesu przyznało nagrody w dziewięciu kategoriach. Ghelamco Poland uznano za „Lidera Zrównoważonego Budownictwa” doceniając działanie firmy zgodnie z najwyższymi standardami środowiskowymi, społecznymi oraz realizację projektów komercyjnych w duchu zielonego budownictwa.

Wszystkie inwestycje Ghelamco Poland realizowane są zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, dlatego nagroda w konkursie „Diamenty Infrastruktury i Budownictwa” to dla nas powód do dumy i ogromne wyróżnienie – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Ghelamco Poland było pierwszym deweloperem w Polsce, który uzyskał certyfikat BREEAM dla inwestycji biurowej (w 2010 r. warszawski Trinity Park). Jest to w Europie jedna z najczęściej stosowanych metod oceny budynków pod kątem ekologiczności. Obecnie wszystkie realizacje firmy wznoszone są według zasad zrównoważonego budownictwa i zgodnie z wytycznymi certyfikacji BREEAM. Do sztandarowych zielonych inwestycji dewelopera należy Warsaw Spire i Wołoska 24 (certyfikaty BREEAM na poziomie „Excellent”), a w budowie jest flagowy projekt The Warsaw HUB, w którym zastosowane zostaną najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i ekologiczne.

Nagrody w konkursie „Diamenty Infrastruktury i Budownictwa” przyznawane są osobom i firmom z branż infrastruktury i budownictwa, które wyróżniły się osiągnięciami, wyjątkową efektywnością biznesową oraz innowacyjnością, a tym samym przyczyniły się do rozwoju polskiej gospodarki.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Senior Account Executive, Partner of Promotion
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 795 104 982